Goffertstadion Nijmegen half februari weer open voor toeschouwers
NIJMEGEN (ANP) - Voetbalsupporters kunnen vanaf half februari weer in het Goffertstadion in Nijmegen kijken naar wedstrijden van de plaatselijke club NEC. Dat schrijft de gemeente Nijmegen, eigenaar van het stadion, aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie drong aan op maatregelen, nadat op 17 oktober vorig jaar een deel van een tribune instortte toen juichende supporters daarop stonden te springen. "Het was een verschrikkelijke gebeurtenis en we prijzen ons gelukkig dat er geen ernstige persoonlijke ongelukken zijn gebeurd", aldus burgemeester Hubert Bruls in de brief aan het ministerie.
Het Goffertstadion is sinds het ongeluk gesloten voor toeschouwers. Onderzoek wees uit dat bijna alle tribunes niet bestand waren tegen extra zware belasting, omdat er bij het ontwerp ook een berekeningsfout is gemaakt. Daarom zijn nu onder alle tribunes zware stalen balken aangebracht om de draagkracht te vergroten.
Voetbalclub NEC wil het stadion kopen van de gemeente en daarna moderniseren. Dan worden waarschijnlijk ook de tribunes vervangen. De club zou eigenlijk uiterlijk eind 2021 een plan indienen bij de gemeente, maar heeft drie maanden langer de tijd gekregen vanwege het ongeluk met de tribune.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
12 uur geleden