Goffertstadion Nijmegen half februari weer open voor toeschouwers
NIJMEGEN (ANP) - Voetbalsupporters kunnen vanaf half februari weer in het Goffertstadion in Nijmegen kijken naar wedstrijden van de plaatselijke club NEC. Dat schrijft de gemeente Nijmegen, eigenaar van het stadion, aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie drong aan op maatregelen, nadat op 17 oktober vorig jaar een deel van een tribune instortte toen juichende supporters daarop stonden te springen. "Het was een verschrikkelijke gebeurtenis en we prijzen ons gelukkig dat er geen ernstige persoonlijke ongelukken zijn gebeurd", aldus burgemeester Hubert Bruls in de brief aan het ministerie.
Het Goffertstadion is sinds het ongeluk gesloten voor toeschouwers. Onderzoek wees uit dat bijna alle tribunes niet bestand waren tegen extra zware belasting, omdat er bij het ontwerp ook een berekeningsfout is gemaakt. Daarom zijn nu onder alle tribunes zware stalen balken aangebracht om de draagkracht te vergroten.
Voetbalclub NEC wil het stadion kopen van de gemeente en daarna moderniseren. Dan worden waarschijnlijk ook de tribunes vervangen. De club zou eigenlijk uiterlijk eind 2021 een plan indienen bij de gemeente, maar heeft drie maanden langer de tijd gekregen vanwege het ongeluk met de tribune.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
18 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden