Goffertstadion Nijmegen half februari weer open voor toeschouwers
NIJMEGEN (ANP) - Voetbalsupporters kunnen vanaf half februari weer in het Goffertstadion in Nijmegen kijken naar wedstrijden van de plaatselijke club NEC. Dat schrijft de gemeente Nijmegen, eigenaar van het stadion, aan het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie drong aan op maatregelen, nadat op 17 oktober vorig jaar een deel van een tribune instortte toen juichende supporters daarop stonden te springen. "Het was een verschrikkelijke gebeurtenis en we prijzen ons gelukkig dat er geen ernstige persoonlijke ongelukken zijn gebeurd", aldus burgemeester Hubert Bruls in de brief aan het ministerie.
Het Goffertstadion is sinds het ongeluk gesloten voor toeschouwers. Onderzoek wees uit dat bijna alle tribunes niet bestand waren tegen extra zware belasting, omdat er bij het ontwerp ook een berekeningsfout is gemaakt. Daarom zijn nu onder alle tribunes zware stalen balken aangebracht om de draagkracht te vergroten.
Voetbalclub NEC wil het stadion kopen van de gemeente en daarna moderniseren. Dan worden waarschijnlijk ook de tribunes vervangen. De club zou eigenlijk uiterlijk eind 2021 een plan indienen bij de gemeente, maar heeft drie maanden langer de tijd gekregen vanwege het ongeluk met de tribune.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
30 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
53 minuten geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabiƫ veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
54 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft in de strijd om de titel in de Italiaanse voetbalcompetitie punten verspeeld. De regerend landskampioen kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Hellas Verona: 2-2.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt versterking van de in Amerika geboren Italiaanse voetbalster Victoria 'Tori' DellaPeruta. De 21-jarige aanvalster wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van het Italiaanse ACF Fiorentina, maakte Feyenoord bekend. De nieuwe aanwinst is het jongere zusje van Feyenoorder Talia DellaPeruta.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
9 uur geleden