Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goes wil Cees van den Bos van Urk als burgemeester

Goes wil Cees van den Bos van Urk als burgemeester

GOES (ANP) - De gemeenteraad van Goes wil Cees van den Bos (43) als nieuwe burgemeester. De raad heeft Van den Bos, die nu nog burgervader van Urk is, donderdag voorgedragen. Het is de bedoeling dat hij per 1 februari 2024 wordt benoemd, meldt de gemeente Goes.

Frans van der Knaap, voorzitter van de vertrouwenscommissie, noemt Van den Bos onder meer doortastend, empathisch en in het bezit van een goed gevoel van humor. "Wij zien in hem een enthousiaste en betrokken bestuurder die zich als burgervader voor alle Goesenaren in wil zetten; een echte verbinder die met gevoel en toewijding invulling zal geven aan het burgemeesterschap in Goes."

Van den Bos is geboren in Zeeland (Bruinisse). Hij noemt zijn voordracht een eer en geeft aan zeer gemotiveerd te zijn om in Goes aan het werk te gaan. "Ik hoop zo snel mogelijk met de inwoners kennis te maken." Hij is sinds 2020 burgemeester van Urk. Daarvoor was hij van 2014 tot 2020 wethouder voor de SGP in de Zeeuwse gemeente Schouwen-Duiveland.

Meer uit Binnenland

Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

53 minuten geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

1 uur geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

1 uur geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

1 uur geleden
COA: nog geen oplossing als Ter Apel ook komende nacht vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

4 uur geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

11 uur geleden