Goedkoper suiker en graan leiden tot daling voedselprijs
ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn het afgelopen jaar met iets meer dan 2 procent gedaald. Dat kwam volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) doordat suiker en granen goedkoper werden. Zuivel, vlees en plantaardige oliën werden juist duurder.
De suikerprijs daalde afgelopen jaar met 11 procent. In december ging de prijs nog met 5 procent omlaag ten opzichte van een maand eerder door optimistische vooruitzichten over de oogsten in belangrijke productielanden. De prijs voor granen bleef afgelopen maand ongeveer gelijk, over het hele jaar was de daling 9 procent.
Zuivel werd afgelopen jaar 17 procent duurder, vlees 7 procent en plantaardige oliën wel 34 procent.
De algehele index daalde alsnog met 2,1 procent, tot 122,0. Het prijspeil van december lag bijna 21 procent onder het recordniveau van maart 2022.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten begonnen. De aandacht op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Ook kwamen er positieve cijfers van grote Amerikaanse techbedrijven.
4 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse investeringsmaatschappij Quanta Capital heeft interesse in de overname van de Accell Group, moederbedrijf van onder andere fietsmerken Sparta, Batavus en Babboe. Dat laat topman Mel Sutcliffe weten middels een statement.
4 uur geleden