Goedkoper suiker en graan leiden tot daling voedselprijs
ROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn het afgelopen jaar met iets meer dan 2 procent gedaald. Dat kwam volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) doordat suiker en granen goedkoper werden. Zuivel, vlees en plantaardige oliën werden juist duurder.
De suikerprijs daalde afgelopen jaar met 11 procent. In december ging de prijs nog met 5 procent omlaag ten opzichte van een maand eerder door optimistische vooruitzichten over de oogsten in belangrijke productielanden. De prijs voor granen bleef afgelopen maand ongeveer gelijk, over het hele jaar was de daling 9 procent.
Zuivel werd afgelopen jaar 17 procent duurder, vlees 7 procent en plantaardige oliën wel 34 procent.
De algehele index daalde alsnog met 2,1 procent, tot 122,0. Het prijspeil van december lag bijna 21 procent onder het recordniveau van maart 2022.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol was in de nacht van zaterdag op zondag sprake van lange rijen voor de incheckbalies van Transavia. Tientallen mensen hebben daardoor hun vlucht gemist, bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - De Iraakse premier Ali al-Zaidi brengt maandag een bezoek aan Washington om de banden met de Verenigde Staten aan te halen. Naar verwachting gaan de landen ook olie- en gasdeals tekenen als onderdeel van een breder streven naar samenwerking op het gebied van economie, handel en investeringen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Topman Oliver Blume van autoconcern Volkswagen stelt dat de autofabrikant fabriekssluitingen kan voorkomen bij de uitvoering van de geplande kostenbesparingen. "Er zijn slimmere oplossingen dan het sluiten van fabrieken", heeft Blume zondag gezegd in een interview met de Duitse krant Bild am Sonntag.
6 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
1 dag geleden