Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goedkeuring nieuwe games leidt tot koerssprong op beurs Hongkong

Goedkeuring nieuwe games leidt tot koerssprong op beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - In China mogen tientallen nieuwe mobiele en onlinespellen op de markt worden gebracht. De Chinese toezichthouders hebben goedkeuring gegeven aan zestig nieuwe titels, en beleggers op de beurs in Hongkong reageerden enthousiast. China koos er vorig jaar namelijk voor om rigoureus gamesverslaving tegen te gaan, waardoor er amper nog nieuwe spellen konden uitkomen.

Kenners zien de nieuwe licenties als een stap van de Chinese autoriteiten richting normalisatie van hun beleid ten aanzien van games. In april werd er namelijk nog maar voor 45 spellen een fiat verleend.

In reactie op het nieuws schoot een speciale technologie-index op de beurs in Hongkong woensdag in de loop van de handelssessie tot meer dan 4 procent omhoog, terwijl e-commercereus Alibaba en videostreamingbedrijf Bilibili tot bijna 10 procent aan beurswaarde wonnen. De hoofdgraadmeter in Hongkong noteerde tussentijds 1,9 procent hoger.

Netease en Tencent

Op de lijst met goedgekeurde games staan titels van gevestigde studio's als Perfect World, Shengqu Games, MiHoYo en Changyou. Van de grote internetconcerns Netease en Tencent werden nog geen nieuwe spellen goedgekeurd, maar op de aandelenmarkt lijkt men ervan uit te gaan dat het niet lang meer zal duren voor zij ook weer nieuwe spellen uit mogen brengen. De aandelen van Netease en Tencent stegen tot meer dan 5 procent.

Op de andere beurzen in Azië was het beeld woensdag gemengd. In Seoul bleef de graadmeter tamelijk vlak en in Shanghai en Shenzhen waren kleine minnen te zien, terwijl de toonaangevende Nikkei-index in Japan 1 procent hoger de handel uit ging. Nieuwe cijfers bevestigden dat de Japanse economie kromp in de eerste drie maanden van het jaar. Maar de economische neergang was wel iets minder sterk dan eerder geraamd.

Meer uit Financieel

Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

1 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

1 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

3 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

3 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

3 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

5 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

5 uur geleden