Goederenstroom door Panamakanaal bereikt record
PANAMA STAD (ANP) - Via het Panamakanaal is het afgelopen jaar meer dan een half miljard ton goederen vervoerd, zei de topfunctionaris van het kanaal donderdag. Dat is een record voor de belangrijke mondiale waterweg en een teken dat de internationale handel aantrekt
Ricaurte Vasquez, de beheerder van de Panama Canal Authority, vertelde tijdens een nieuwsconferentie dat 516,7 miljoen ton goederen door de ruim een eeuw oude waterweg gingen tijdens het fiscale jaar 2021, dat eindigde in september. Het was de eerste keer dat binnen twaalf maanden meer dan 500 miljoen ton goederen via het kanaal werden vervoerd.
Vasquez legde uit dat het nieuwe record werd gezet door grotere schepen die meer containers dan ooit kunnen vervoeren. Het ging vooral om het vervoer van granen en aardolieproducten, zoals ruwe olie en benzine. Ook het transport van vloeibaar aardgas nam flink toe.
Vasquez verwacht dat in het fiscale jaar 2022, dat van begin oktober 2021 tot eind september 2022 loopt, nog meer goederen via het Panamakanaal zullen worden vervoerd: ongeveer 535 miljoen ton, schat hij.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BELGA) - De Franse supermarkt Carrefour sluit een vertrek uit België niet uit. Het concern heeft laten weten "alle strategische opties" open te houden voor markten die niet tot de kernlanden behoren. Dat gaat "van groei tot volledig of gedeeltelijk te gelde maken", kondigde Carrefour aan in een nieuw strategisch plan. De keten wil zich voortaan concentreren op Frankrijk, Spanje en Brazilië en wil tegen 2030 jaarlijks 1 miljard euro gaan besparen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht hoger geopend. Verzekeraar ASR en chemicaliëndistributeur IMCD kwamen met cijfers bij de AEX-bedrijven. De resultaten van IMCD vielen daarbij niet in de smaak bij beleggers op het Damrak want het aandeel ging in de vroege handel ruim 10 procent omlaag.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het verzekeringsmerk Aegon verdwijnt de komende maanden volledig uit Nederland. Verzekeraar ASR die de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van zijn branchegenoot enkele jaren terug overnam, liet woensdag weten klaar te zijn met de integratie met Aegon Nederland. Voor de laatste hypotheek- en pensioenklanten stopt ASR uiterlijk 2 juli met het gebruik van de naam Aegon, hun product gaat dan over op het ASR-label.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina heeft vorig jaar de winst op peil gehouden. De sterke resultaten zijn volgens het zuivelconcern vooral het gevolg van een goed eerste halfjaar. De tweede helft van 2025 werd gekenmerkt door uitdagende marktomstandigheden en een daling van de basiszuivelprijzen. De nettowinst ging met 2,2 procent omhoog tot 328 miljoen euro, maakte het bedrijf woensdag bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
4 uur geleden