Goederenstroom door Panamakanaal bereikt record
PANAMA STAD (ANP) - Via het Panamakanaal is het afgelopen jaar meer dan een half miljard ton goederen vervoerd, zei de topfunctionaris van het kanaal donderdag. Dat is een record voor de belangrijke mondiale waterweg en een teken dat de internationale handel aantrekt
Ricaurte Vasquez, de beheerder van de Panama Canal Authority, vertelde tijdens een nieuwsconferentie dat 516,7 miljoen ton goederen door de ruim een eeuw oude waterweg gingen tijdens het fiscale jaar 2021, dat eindigde in september. Het was de eerste keer dat binnen twaalf maanden meer dan 500 miljoen ton goederen via het kanaal werden vervoerd.
Vasquez legde uit dat het nieuwe record werd gezet door grotere schepen die meer containers dan ooit kunnen vervoeren. Het ging vooral om het vervoer van granen en aardolieproducten, zoals ruwe olie en benzine. Ook het transport van vloeibaar aardgas nam flink toe.
Vasquez verwacht dat in het fiscale jaar 2022, dat van begin oktober 2021 tot eind september 2022 loopt, nog meer goederen via het Panamakanaal zullen worden vervoerd: ongeveer 535 miljoen ton, schat hij.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
18 uur geleden