Goederenoverslag haven Antwerpen in 2021 net boven record 2019
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De havens van Antwerpen en Zeebrugge, die binnenkort fuseren, lijken de coronacrisis goed te doorstaan. Beide havens deden het afgelopen jaar beter dan in 2020 en 2019, blijkt uit de jaarcijfers.
De haven van Antwerpen noteerde over 2021 een totale goederenoverslag van 240 miljoen ton. Dat is volgens topman Jacques Vandermeiren "het hoogste cijfer ooit". De groei bedroeg 3,8 procent ten opzichte van 2020 en een lichte groei ten opzichte van recordjaar 2019.
De verwerking van containers, de belangrijkste activiteit voor de haven, bleef met 138 miljoen ton vrijwel stabiel. De overslag van stukgoed zoals machines nam toe met 73,6 procent, goed voor de hoogste overslag van de afgelopen tien jaar.
De totale overslag in de haven van Zeebrugge steeg naar 49,2 miljoen ton, de grootste groei sinds 2010.
Geen makkelijk jaar
Maar ondanks de goede prestaties noemt Vandermeiren, die aan het roer komt te staan van de fusiehaven met de naam Port of Antwerpen Brugge, 2021 "geen makkelijk jaar voor onze haven". Zo had de haven opnieuw last van verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen en was er een tekort aan arbeidskrachten.
Vandermeiren vreest dat die problemen ook dit jaar zullen opspelen. De internationale containerlijnvaart is nog steeds sterk ontregeld en de wereldwijde congestie baart hem zorgen. De nieuwe omikronvariant zal naar zijn verwachting nieuwe bevoorradingsproblemen veroorzaken en de prijzen zullen stijgen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de kansspelbelasting levert de staat veel minder geld op dan gedacht, maakte de Kansspelautoriteit bekend. In januari vorig jaar ging de gokbelasting omhoog van 30,5 procent naar 34,2 procent en in 2026 is het tarief verder verhoogd naar 37,8 procent. De maatregel moest zorgen voor extra inkomsten voor de overheid.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe topman van Heineken heeft voor bijna 25 miljoen euro aan aandelen in de Nederlandse bierbrouwer gekregen. Dat bedrag dient voor Rafael Oliveira als compensatie voor de bonus die hij misloopt door te vertrekken bij zijn huidige werkgever, koffie- en theeconcern JDE Peet's.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft zeven jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 58-jarige Oskar van der V. uit Zoetermeer. Hij werkte tussen 2019 en 2025 als conciërge op een basisschool in Zoetermeer en zou met twee leerlingen ontucht hebben gepleegd. Ook wordt hij ervan verdacht zeker achttien kinderen in het geheim te hebben gefilmd en bijna 200.000 afbeeldingen van seksueel kindermisbruik in zijn bezit te hebben gehad.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoers van SpaceX, het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, ging dinsdag bij opening van de beurshandel in New York verder omlaag. Maandag verloor het aandeel al meer dan 16 procent. Met die koersdaling ging ongeveer 400 miljard dollar aan beurswaarde van SpaceX verloren.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alle grote AI-bedrijven zouden de volledige milieu-impact van hun systemen moeten meten en openbaar moeten maken. Daartoe roept Antonio Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, op. Hij zegt dat het tijd is om de impact van AI op het klimaat in kaart te brengen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.
4 uur geleden