Goederenoverslag haven Antwerpen in 2021 net boven record 2019
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De havens van Antwerpen en Zeebrugge, die binnenkort fuseren, lijken de coronacrisis goed te doorstaan. Beide havens deden het afgelopen jaar beter dan in 2020 en 2019, blijkt uit de jaarcijfers.
De haven van Antwerpen noteerde over 2021 een totale goederenoverslag van 240 miljoen ton. Dat is volgens topman Jacques Vandermeiren "het hoogste cijfer ooit". De groei bedroeg 3,8 procent ten opzichte van 2020 en een lichte groei ten opzichte van recordjaar 2019.
De verwerking van containers, de belangrijkste activiteit voor de haven, bleef met 138 miljoen ton vrijwel stabiel. De overslag van stukgoed zoals machines nam toe met 73,6 procent, goed voor de hoogste overslag van de afgelopen tien jaar.
De totale overslag in de haven van Zeebrugge steeg naar 49,2 miljoen ton, de grootste groei sinds 2010.
Geen makkelijk jaar
Maar ondanks de goede prestaties noemt Vandermeiren, die aan het roer komt te staan van de fusiehaven met de naam Port of Antwerpen Brugge, 2021 "geen makkelijk jaar voor onze haven". Zo had de haven opnieuw last van verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen en was er een tekort aan arbeidskrachten.
Vandermeiren vreest dat die problemen ook dit jaar zullen opspelen. De internationale containerlijnvaart is nog steeds sterk ontregeld en de wereldwijde congestie baart hem zorgen. De nieuwe omikronvariant zal naar zijn verwachting nieuwe bevoorradingsproblemen veroorzaken en de prijzen zullen stijgen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
3 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
5 uur geleden