Goede uitgangspositie titelhouder Chelsea tegen Lille
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft zich in de achtste finales van de Champions League tegen Lille een goede uitgangspositie verschaft voor de return in Frankrijk. Op het eigen Stamford Bridge won de titelhouder met 2-0.
Chelsea kwam al in de achtste minuut op voorsprong via Kai Havertz, die raak kopte uit een corner van Hakim Ziyech. De nemer van de hoekschop had een basisplaats. Hij moest na een uur geblesseerd naar de kant. De oud-Ajacied greep naar zijn linkervoet. Een andere oud-Ajacied, Sven Botman, deed de hele wedstrijd mee bij Lille.
Kort nadat Ziyech was gewisseld, maakte Christian Pulisic er met een bekeken wippertje 2-0 van. Het voorbereidende werk was van N'Golo Kanté, die vorig seizoen een belangrijk aandeel had in de winst van de Champions League. Chelsea versloeg toen Manchester City in de finale, met 1-0.
Op 16 maart treffen Lille en Chelsea elkaar in Frankrijk. Zondag wacht Chelsea de finale van de League Cup, tegen Liverpool.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
9 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
9 uur geleden