Goede uitgangspositie titelhouder Chelsea tegen Lille
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft zich in de achtste finales van de Champions League tegen Lille een goede uitgangspositie verschaft voor de return in Frankrijk. Op het eigen Stamford Bridge won de titelhouder met 2-0.
Chelsea kwam al in de achtste minuut op voorsprong via Kai Havertz, die raak kopte uit een corner van Hakim Ziyech. De nemer van de hoekschop had een basisplaats. Hij moest na een uur geblesseerd naar de kant. De oud-Ajacied greep naar zijn linkervoet. Een andere oud-Ajacied, Sven Botman, deed de hele wedstrijd mee bij Lille.
Kort nadat Ziyech was gewisseld, maakte Christian Pulisic er met een bekeken wippertje 2-0 van. Het voorbereidende werk was van N'Golo Kanté, die vorig seizoen een belangrijk aandeel had in de winst van de Champions League. Chelsea versloeg toen Manchester City in de finale, met 1-0.
Op 16 maart treffen Lille en Chelsea elkaar in Frankrijk. Zondag wacht Chelsea de finale van de League Cup, tegen Liverpool.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
11 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
14 uur geleden