Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goede kwartaalberichten overvleugelen viruszorgen op Wall Street

Goede kwartaalberichten overvleugelen viruszorgen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten geëindigd. Beleggers lijken de vrees voor de besmettelijkere Delta-variant van zich af te hebben geschud. Daarbij hielpen opbeurende berichten van onder andere modemerk Ralph Lauren en sportkledingfabrikant Under Armour. De gamesector had te kampen met negatief nieuws uit China.

De Dow Jonesindex steeg 0,8 procent tot 35.116,40 punten. De brede S&P 500 won ook 0,8 procent tot 4423,15 punten, waarmee een nieuw record werd gevestigd. Techgraadmeter Nasdaq eindigde 0,6 procent hoger op 14.761,29 punten.

Ralph Lauren kwam net als andere luxemerken met cijfers die aantoonden dat consumenten het geld weer graag laten rollen. De vergelijkbare verkopen verdubbelden in Noord-Amerika en Europa, waarbij het merk ook weer winst boekte. Beleggers beloonden die prestaties met een koerswinst van 6,1 procent.

Under Armour

Under Armour werd ook ruim 6 procent meer waard. Het merk, populair om zijn sneakers en comfortabel vallende sportkleding, meldde amper last te hebben van de terugkeer naar kantoor door werknemers die tijdens het thuiswerken minder formeel gekleed gingen. Under Armour verkocht door de heropening van winkels veel meer dan een jaar geleden en zag daarin aanleiding de winstverwachtingen te verhogen.

Gamebedrijven moesten verliezen incasseren. Een Chinese staatskrant riep op tot strengere regels voor makers van videospellen in het Aziatische land, omdat te veel jonge spelers verslaafd zouden raken aan games. In New York verloren game-uitgevers Electronic Arts, Zynga en Activision Blizzard tot 3,5 procent. Bij dat laatste bedrijf stapte bovendien een hoge bestuurder op nadat de staat Californië een rechtszaak had aangespannen wegens seksisme op de werkvloer bij Activision Blizzard.

NXP

Ook het Nederlandse NXP, dat een notering heeft in New York, trok de aandacht. De chipfabrikant is met optimistische vooruitzichten gekomen en won 0,7 procent. Door het wereldwijde chiptekort is er veel vraag naar computerchips en niet alleen de voormalige halfgeleiderdivisie van Philips maar alle chipbedrijven maken daardoor de laatste tijd flinke groei door.

Het Chinese Alibaba ging in New York 1,4 procent omlaag. Het internetbedrijf heeft in het tweede kwartaal wel een flinke winst geboekt. Een kwartaal eerder leed het bedrijf nog een zeldzaam verlies door een miljardenboete van de Chinese autoriteiten voor monopoliepraktijken.

De euro was 1,1865 dollar waard, tegen 1,1881 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 70,63 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 72,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlanders winkelen dit jaar nog meer online, verwacht ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.

1 uur geleden
Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

3 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

3 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

4 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

6 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

7 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

8 uur geleden