Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goede dagen geven Tourdebutant Evenepoel vertrouwen

Goede dagen geven Tourdebutant Evenepoel vertrouwen

FLORENCE (ANP) - Met één oog gericht op de EK-wedstrijd van de Rode Duivels stelde Remco Evenepoel met name de Belgische media drie dagen voor de start van de Tour de France gerust. De kopman van Soudal Quick-Step is hersteld nadat hij ziekjes moest afzeggen voor de titelstrijd van zijn land. "Ik heb een paar goede dagen gehad", vertelde de jonge Belg in een online persgesprek.

Evenepoel, die als jeugdvoetballer een verleden heeft bij PSV en Anderlecht, verzocht het niet te lang te maken en hield de wedstrijd tussen België en Oekraïne nauwlettend in de gaten. "Ik voel me goed. Het was goed weer in België. Dat is altijd welkom."

Ook Evenepoel behoorde tot de slachtoffers van de massale valpartij in april in de Ronde van Baskenland. Waar de Deen Jonas Vingegaard, de renner met de zwaarste verwondingen, pas in de Tour zijn rentree maakt, reed Evenepoel na de val het Critérium du Dauphiné. "Die val was een tegenslag. Daardoor heb ik wel een paar stappen terug moeten zetten. Maar ik heb goed op hoogte kunnen trainen en moet blij zijn hoe de afgelopen weken verlopen zijn. Ik denk dat ik mezelf niets hoef te verwijten. Ik heb genoeg getraind en ben gefocust. Ik sta hier in de naar omstandigheden best mogelijke vorm."

Pogacar

De Sloveen Tadej Pogacar is ook voor Tourdebutant Evenepoel de te kloppen man de komende drie weken. "Zeker met wat hij in de Giro heeft laten zien, waarbij hij niet eens heel diep hoefde te gaan." De nog altijd maar 24-jarige Belg zal in de koers moeten groeien. "En dat zal best zwaar zijn, want de eerste en de vierde etappe zijn meteen al heel zwaar." Zo is de rit van Florence naar Rimini op de openingsdag al meteen een soort Ardenner klassieker. Iets voor Evenepoel dus, maar die maakt zich weinig illusies. "De laatste dertig kilometer gaan naar beneden. Alleen met een solo zou ik daar kunnen winnen, maar dat lijkt me op de eerste dag niet heel verstandig."

Evenepoel noemt de Deen Mads Pedersen de favoriet voor de eerste gele trui. "Zeker na hoe ik hem zag klimmen in de Dauphiné. Ook voor Wout van Aert of Mathieu van der Poel lijkt het me een mooie rit. Maar veel zal afhangen of de ploeg van Pogacar er niet meteen invliegt. Als ze dat doen komt er een hele kleine groep aan."

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

25 minuten geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

1 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

3 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

4 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

7 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden