Goed pinksterweekend voor dagattracties ondanks regenachtig weer
KAATSHEUVEL (ANP) - Dagattracties in Nederland hebben een goed pinksterweekend gehad, ondanks het slechte weer op zondag en maandag.
Volgens een woordvoerster van de Efteling was het een "prima pinksterweekend". Op alle drie de dagen was het volgens haar gezellig in het park. Toch was het slechte weer wel van invloed op de drukte. "Vooral eerste pinksterdag was een regenachtige dag hier in het zuiden, maar zaterdag was het wel een mooie dag en dat zagen we ook terug in het aantal bezoekers die dag", aldus de woordvoerster van het attractiepark in Kaatsheuvel.
Ook Walibi Holland in Biddinghuizen heeft een goed pinksterweekend achter de rug. "Alleen de maandag was het wat minder, maar dat heeft vooral te maken met het slechte weer", aldus een woordvoerster. Ze wees erop dat het ook op het evenemententerrein van Walibi Holland druk was, want daar is de pinksterconferentie Opwekking gehouden. Tienduizenden christenen kwamen daar bijeen om samen Pinksteren te vieren.
Floriade
Bij de Floriade Expo 2022 in Almere waren tijdens de pinksterdagen ook verschillende evenementen, waaronder een benefietconcert van het Oekraïense Liatoshynsky Classical Music Ensemble, een koor en orkest uit Kiev. De organisatie van de wereldtuinbouwtentoonstelling had hiervoor Oekraïense vluchtelingen uit de opvanglocaties en gastgezinnen in Almere uitgenodigd.
Het slechte weer had ook hier slechts een beperkte invloed op het verloop van het weekend. "Het prachtige weer maakte dat vrijdag en zaterdag bij uitstek Floriade-dagen waren. Op eerste en tweede pinksterdag was er door het mindere weer extra veel belangstelling voor de pioenenshow en tomaatproeverij in The Green House, het 10.000 vierkante meter grote kascomplex", aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
6 uur geleden