Goed pinksterweekend voor dagattracties ondanks regenachtig weer
KAATSHEUVEL (ANP) - Dagattracties in Nederland hebben een goed pinksterweekend gehad, ondanks het slechte weer op zondag en maandag.
Volgens een woordvoerster van de Efteling was het een "prima pinksterweekend". Op alle drie de dagen was het volgens haar gezellig in het park. Toch was het slechte weer wel van invloed op de drukte. "Vooral eerste pinksterdag was een regenachtige dag hier in het zuiden, maar zaterdag was het wel een mooie dag en dat zagen we ook terug in het aantal bezoekers die dag", aldus de woordvoerster van het attractiepark in Kaatsheuvel.
Ook Walibi Holland in Biddinghuizen heeft een goed pinksterweekend achter de rug. "Alleen de maandag was het wat minder, maar dat heeft vooral te maken met het slechte weer", aldus een woordvoerster. Ze wees erop dat het ook op het evenemententerrein van Walibi Holland druk was, want daar is de pinksterconferentie Opwekking gehouden. Tienduizenden christenen kwamen daar bijeen om samen Pinksteren te vieren.
Floriade
Bij de Floriade Expo 2022 in Almere waren tijdens de pinksterdagen ook verschillende evenementen, waaronder een benefietconcert van het Oekraïense Liatoshynsky Classical Music Ensemble, een koor en orkest uit Kiev. De organisatie van de wereldtuinbouwtentoonstelling had hiervoor Oekraïense vluchtelingen uit de opvanglocaties en gastgezinnen in Almere uitgenodigd.
Het slechte weer had ook hier slechts een beperkte invloed op het verloop van het weekend. "Het prachtige weer maakte dat vrijdag en zaterdag bij uitstek Floriade-dagen waren. Op eerste en tweede pinksterdag was er door het mindere weer extra veel belangstelling voor de pioenenshow en tomaatproeverij in The Green House, het 10.000 vierkante meter grote kascomplex", aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
6 uur geleden