Goed gevulde subsidiepot voor elektrische auto's leeg
DEN HAAG (ANP) - De subsidiepot voor de aanschaf van nieuwe elektrische auto's is leeg, meldt uitvoerder Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Het subsidieloket ging maandag 3 januari open. Er was zo'n 71 miljoen euro beschikbaar in de pot, bijna vijf keer zo veel als vorig jaar. Toch is voor de helft van het jaar de pot alweer leeg.
Wel is er nog wat budget over voor subsidie voor de aanschaf van gebruikte elektrische auto's: nog zo'n 3,6 miljoen euro van het totaalbedrag van 20,4 miljoen.
Door het hogere subsidiebudget en een lager bedrag per auto, konden veel meer auto's worden gekocht met behulp van de subsidie. Dit jaar ging het om dik 21.000 nieuwe auto's, en 10.000 tweedehands elektrische auto's.
De regeling geldt sinds 1 juli 2020 en is al jaren erg in trek. In 2023 komt nieuw geld beschikbaar voor mensen die met de subsidie een elektrische auto willen kopen. In 2023 komt 67 miljoen euro beschikbaar voor nieuwe elektrische auto's, en 32,4 miljoen euro voor elektrische occasions.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat geen losgeld betalen aan de criminele hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.
47 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in Belgiƫ en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven is vorig jaar voor het vierde jaar op rij gedaald. Dat kwam vooral doordat er minder minerale olieproducten, ijzererts en kolen zijn overgeslagen. Wel werden er meer containers verwerkt in de Rotterdamse haven door meer import uit Aziƫ. Vorig jaar daalde de overslag met 1,7 procent tot 428,4 miljoen ton goederen.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
2 uur geleden