Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Godmother' van Amsterdam opgepakt in internationaal onderzoek

'Godmother' van Amsterdam opgepakt in internationaal onderzoek

ROTTERDAM (ANP) - In een groot internationaal onderzoek heeft de politie in Nederland vijf verdachten aangehouden. Ook is in Colombia een vrouw aangehouden, die de 'godmother' van Amsterdam zou worden genoemd. Verder heeft de politie maandagochtend in Rotterdam-Zuid een grote hoeveelheid zware vuurwapens en een raketwerper gevonden.

De aanhoudingen volgen na een langdurig onderzoek van de landelijke politie in samenwerking met Colombia en Spanje. Via ontsleutelde informatie uit de berichtendienst Sky ECC kwam de politie een 47-jarige vrouw met de Nederlandse en Colombiaanse nationaliteit op het spoor, die zich bezighield met drugshandel vanuit Zuid-Amerika.

Deze zogenoemde 'godmother' van Amsterdam is vermoedelijk direct betrokken geweest bij de invoer van 230 kilo coke die onderschept werd in Spanje. "In het criminele milieu wordt zij omschreven als een grote speler in de cocaïnehandel, die daarmee veel geld verdient", meldt de politie dinsdag. "In 2017 is zij al eens veroordeeld voor de voorbereiding van drugssmokkel." Aan Colombia is uitlevering gevraagd.

Doorzoekingen

Naast de 47-jarige vrouw zijn in Amsterdam, Zoetermeer, Schiedam en Ridderkerk vijf verdachten aangehouden. Het gaat om één vrouw en vier mannen tussen de 29 en 62 jaar met de Nederlandse en Nigeriaanse nationaliteit. Ook werden er 29 panden doorzocht in Amsterdam, Diemen, Aalsmeer, Purmerend, Rotterdam, Spijkenisse, Schiedam, Ridderkerk en Zoetermeer.

Bij één van de doorzoekingen in Rotterdam-Zuid is een lading aan automatische vuurwapens en een raketwerper gevonden, die klaar was voor gebruik. In totaal nam de politie meer dan 25 vuurwapens in, net als kilo's cocaïne, auto's, sieraden en meer dan 400.000 euro aan cash.

De in Nederland opgepakte verdachten horen donderdag van de rechter-commissaris of ze langer moeten vastblijven.

Meer uit Binnenland

Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

43 minuten geleden
Kabinet trekt ruim 950 miljoen euro uit voor energiemaatregelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.

1 uur geleden
Boekholt wil minder strenge huurwet, hogere huren mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.

2 uur geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

4 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

6 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

6 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

12 uur geleden