'Godmother' van Amsterdam opgepakt in internationaal onderzoek
ROTTERDAM (ANP) - In een groot internationaal onderzoek heeft de politie in Nederland vijf verdachten aangehouden. Ook is in Colombia een vrouw aangehouden, die de 'godmother' van Amsterdam zou worden genoemd. Verder heeft de politie maandagochtend in Rotterdam-Zuid een grote hoeveelheid zware vuurwapens en een raketwerper gevonden.
De aanhoudingen volgen na een langdurig onderzoek van de landelijke politie in samenwerking met Colombia en Spanje. Via ontsleutelde informatie uit de berichtendienst Sky ECC kwam de politie een 47-jarige vrouw met de Nederlandse en Colombiaanse nationaliteit op het spoor, die zich bezighield met drugshandel vanuit Zuid-Amerika.
Deze zogenoemde 'godmother' van Amsterdam is vermoedelijk direct betrokken geweest bij de invoer van 230 kilo coke die onderschept werd in Spanje. "In het criminele milieu wordt zij omschreven als een grote speler in de cocaïnehandel, die daarmee veel geld verdient", meldt de politie dinsdag. "In 2017 is zij al eens veroordeeld voor de voorbereiding van drugssmokkel." Aan Colombia is uitlevering gevraagd.
Doorzoekingen
Naast de 47-jarige vrouw zijn in Amsterdam, Zoetermeer, Schiedam en Ridderkerk vijf verdachten aangehouden. Het gaat om één vrouw en vier mannen tussen de 29 en 62 jaar met de Nederlandse en Nigeriaanse nationaliteit. Ook werden er 29 panden doorzocht in Amsterdam, Diemen, Aalsmeer, Purmerend, Rotterdam, Spijkenisse, Schiedam, Ridderkerk en Zoetermeer.
Bij één van de doorzoekingen in Rotterdam-Zuid is een lading aan automatische vuurwapens en een raketwerper gevonden, die klaar was voor gebruik. In totaal nam de politie meer dan 25 vuurwapens in, net als kilo's cocaïne, auto's, sieraden en meer dan 400.000 euro aan cash.
De in Nederland opgepakte verdachten horen donderdag van de rechter-commissaris of ze langer moeten vastblijven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
2 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
19 uur geleden