Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Godmother' van Amsterdam opgepakt in internationaal onderzoek

'Godmother' van Amsterdam opgepakt in internationaal onderzoek

ROTTERDAM (ANP) - In een groot internationaal onderzoek heeft de politie in Nederland vijf verdachten aangehouden. Ook is in Colombia een vrouw aangehouden, die de 'godmother' van Amsterdam zou worden genoemd. Verder heeft de politie maandagochtend in Rotterdam-Zuid een grote hoeveelheid zware vuurwapens en een raketwerper gevonden.

De aanhoudingen volgen na een langdurig onderzoek van de landelijke politie in samenwerking met Colombia en Spanje. Via ontsleutelde informatie uit de berichtendienst Sky ECC kwam de politie een 47-jarige vrouw met de Nederlandse en Colombiaanse nationaliteit op het spoor, die zich bezighield met drugshandel vanuit Zuid-Amerika.

Deze zogenoemde 'godmother' van Amsterdam is vermoedelijk direct betrokken geweest bij de invoer van 230 kilo coke die onderschept werd in Spanje. "In het criminele milieu wordt zij omschreven als een grote speler in de cocaïnehandel, die daarmee veel geld verdient", meldt de politie dinsdag. "In 2017 is zij al eens veroordeeld voor de voorbereiding van drugssmokkel." Aan Colombia is uitlevering gevraagd.

Doorzoekingen

Naast de 47-jarige vrouw zijn in Amsterdam, Zoetermeer, Schiedam en Ridderkerk vijf verdachten aangehouden. Het gaat om één vrouw en vier mannen tussen de 29 en 62 jaar met de Nederlandse en Nigeriaanse nationaliteit. Ook werden er 29 panden doorzocht in Amsterdam, Diemen, Aalsmeer, Purmerend, Rotterdam, Spijkenisse, Schiedam, Ridderkerk en Zoetermeer.

Bij één van de doorzoekingen in Rotterdam-Zuid is een lading aan automatische vuurwapens en een raketwerper gevonden, die klaar was voor gebruik. In totaal nam de politie meer dan 25 vuurwapens in, net als kilo's cocaïne, auto's, sieraden en meer dan 400.000 euro aan cash.

De in Nederland opgepakte verdachten horen donderdag van de rechter-commissaris of ze langer moeten vastblijven.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

1 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

2 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

3 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

14 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

18 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

22 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

1 dag geleden