Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead zet serie in uitduels voort en vergroot zorgen Vitesse

Go Ahead zet serie in uitduels voort en vergroot zorgen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de uitwedstrijd tegen Vitesse weten te winnen: 0-2. De club uit Deventer vergrootte met de zege de zorgen van Vitesse, dat laatste blijft in de Eredivisie.

De Noor Oliver Edvardsen zette Go Ahead in de 37e minuut op voorsprong. Hij was alert na een dieptepass van Evert Linthorst, was net op tijd bij de bal en omspeelde de uitgekomen keeper Eloy Room. Edvardsen kon de bal eenvoudig binnenschieten. Het betekende zijn vijfde doelpunt van het seizoen.

Vitesse drong vervolgens aan, gesteund door het publiek, dat voorafgaand aan het duel met spandoeken boven de weg het belang van het duel nog maar eens duidelijk had gemaakt. Een puntje was de Arnhemmers niet gegund. Diep in blessuretijd maakte de Deen Jakob Breum er na een uitbraak zelfs nog 0-2 van.

Ongeslagen reeks

Go Ahead, dat na rood voor Willum Thór Willumsson in blessuretijd nog even met tien man stond, is nu al zes uitduels op een rij ongeslagen. Door de overwinning staat Go Ahead zesde, met 5 punten minder dan nummer 5 Ajax. De ploeg van trainer René Hake kon in Arnhem niet beschikken over aanvoerder Bas Kuipers, die geschorst was. Willumsson is nu geschorst voor de derby tegen PEC Zwolle van volgende week.

Bij de thuisploeg had Mexx Meerdink direct een basisplaats. De 20-jarige aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van AZ.

Meer uit Voetbal

Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

55 minuten geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

1 uur geleden
Advocaat houdt vast aan vertrouwde namen in WK-selectie Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.

1 uur geleden
Heracles stuurt na degradatie algemeen directeur Toussaint weg

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.

2 uur geleden
Feyenoorder Trauner na rentree niet met Oostenrijk naar WK

WENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.

2 uur geleden
Kroatië met PSV'er Perisic en Ajacied Sutalo naar WK

ZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.

3 uur geleden
Kaapverdië met zes in Nederland geboren spelers naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.

3 uur geleden