Go Ahead zet serie in uitduels voort en vergroot zorgen Vitesse
ARNHEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de uitwedstrijd tegen Vitesse weten te winnen: 0-2. De club uit Deventer vergrootte met de zege de zorgen van Vitesse, dat laatste blijft in de Eredivisie.
De Noor Oliver Edvardsen zette Go Ahead in de 37e minuut op voorsprong. Hij was alert na een dieptepass van Evert Linthorst, was net op tijd bij de bal en omspeelde de uitgekomen keeper Eloy Room. Edvardsen kon de bal eenvoudig binnenschieten. Het betekende zijn vijfde doelpunt van het seizoen.
Vitesse drong vervolgens aan, gesteund door het publiek, dat voorafgaand aan het duel met spandoeken boven de weg het belang van het duel nog maar eens duidelijk had gemaakt. Een puntje was de Arnhemmers niet gegund. Diep in blessuretijd maakte de Deen Jakob Breum er na een uitbraak zelfs nog 0-2 van.
Ongeslagen reeks
Go Ahead, dat na rood voor Willum Thór Willumsson in blessuretijd nog even met tien man stond, is nu al zes uitduels op een rij ongeslagen. Door de overwinning staat Go Ahead zesde, met 5 punten minder dan nummer 5 Ajax. De ploeg van trainer René Hake kon in Arnhem niet beschikken over aanvoerder Bas Kuipers, die geschorst was. Willumsson is nu geschorst voor de derby tegen PEC Zwolle van volgende week.
Bij de thuisploeg had Mexx Meerdink direct een basisplaats. De 20-jarige aanvaller wordt tot het einde van het seizoen gehuurd van AZ.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden