Go Ahead zet goede reeks voort met late zege op FC Groningen
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Eredivisie puntenverlies tegen FC Groningen ternauwernood voorkomen. De Deventenaren sloegen tegen de nummer 14 kort voor tijd toe: 2-1. Go Ahead verkleinde de achterstand op nummer 6 AZ, dat gelijkspeelde bij FC Utrecht, tot 3 punten.
Oliver Antman zette Go Ahead Eagles al in de vijfde minuut op voorsprong tegen zijn voormalige werkgever. FC Groningen knokte zich terug in de wedstrijd en kwam na een half uur spelen verdiend langszij. Na een voorzet van Mats Seuntjens passeerde Brynjólfur Willumsson doelman Jari de Busser met een kopbal.
In de tweede helft waren de hoogtepunten schaars. Victor Edvardsen miste kort voor tijd een grote kans voor Go Ahead. In blessuretijd viel de winnende treffer alsnog, via invaller Milan Smit.
Go Ahead is bezig aan een sterke serie. De ploeg van coach Paul Simonis behaalde uit de laatste vijf competitieduels 13 punten en bereikte woensdag ten koste van FC Twente de kwartfinales van de KNVB-beker.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
8 uur geleden