Go Ahead wint van FC Volendam na sterke eerste helft
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de thuiswedstrijd tegen FC Volendam dankzij een sterke eerste helft gewonnen: 4-1. Go Ahead, dat in de tweede helft met tien man speelde, leidde bij rust al met 3-0.
Bas Kuipers bracht Go Ahead in de 13e minuut aan de leiding en vlak voor rust tilden Oliver Edvardsen en Willum Thór Willumsson de stand naar 3-0. Daryl van Mieghem verkleinde de achterstand van FC Volendam na een uur tot twee doelpunten, maar in het laatste half uur kwam de ploeg uit Deventer niet meer in de problemen. Zo'n 5 minuten voor tijd schoot invaller Enric Llansana, die niet eerder scoorde voor Go Ahead, van buiten het zestienmetergebied zelfs nog de 4-1 binnen.
Aanvaller Bobby Adekanye werd vlak voor rust met een directe rode kaart weggestuurd. Scheidsrechter Edwin van de Graaf gaf aanvankelijk geel voor de tackle van Adekanye, maar na het zien van de beelden besloot hij zijn beslissing te herzien.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
49 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
5 uur geleden