Go Ahead wint tegen Heerenveen ook tweede thuisduel dit seizoen
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de tweede thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Deventenaren waren zaterdag met 3-2 te sterk voor sc Heerenveen, dat een groot deel van de tweede helft met een man minder speelde na een rode kaart voor de Engelsman Charlie Webster.
De zege voor Go Ahead was verdiend. Het elftal van trainer René Hake leek al in de 2e minuut de leiding te nemen, maar het doelpunt van Victor Edvardsen werd wegens buitenspel afgekeurd. Halverwege de eerste helft kwam Go Ahead toch op voorsprong. Na een ingestudeerde hoekschop schoot de inlopende verdediger Bas Kuipers met links raak: 1-0.
Go Ahead liep tegen het einde van de eerste helft verder weg. Philippe Rommens benutte een strafschop. Heerenveen maakte in blessuretijd vrij onverwacht de 2-1. Scheidsrechter Jannick van der Laan oordeelde bij een hoge bal naar voren dat er geen sprake was van een overtreding van spits Ion Nicolaescu op keeper Jeffrey de Lange. Webster kon de losgelaten bal daarna in het doel schieten (2-1).
Webster kreeg na een klein uur spelen rood nadat hij Evert Linthorst onderuit had gehaald. Sylla Sow zorgde al snel daarna voor de 3-1. Heerenveen verkleinde in de slotfase de achterstand via Osame Sahraoui nog wel, maar verder kwamen de Friezen niet.
Go Ahead en Heerenveen hebben nu allebei 6 punten. Heerenveen speelde wel een wedstrijd meer.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
6 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
7 uur geleden