Go Ahead wint tegen Heerenveen ook tweede thuisduel dit seizoen
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de tweede thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Deventenaren waren zaterdag met 3-2 te sterk voor sc Heerenveen, dat een groot deel van de tweede helft met een man minder speelde na een rode kaart voor de Engelsman Charlie Webster.
De zege voor Go Ahead was verdiend. Het elftal van trainer René Hake leek al in de 2e minuut de leiding te nemen, maar het doelpunt van Victor Edvardsen werd wegens buitenspel afgekeurd. Halverwege de eerste helft kwam Go Ahead toch op voorsprong. Na een ingestudeerde hoekschop schoot de inlopende verdediger Bas Kuipers met links raak: 1-0.
Go Ahead liep tegen het einde van de eerste helft verder weg. Philippe Rommens benutte een strafschop. Heerenveen maakte in blessuretijd vrij onverwacht de 2-1. Scheidsrechter Jannick van der Laan oordeelde bij een hoge bal naar voren dat er geen sprake was van een overtreding van spits Ion Nicolaescu op keeper Jeffrey de Lange. Webster kon de losgelaten bal daarna in het doel schieten (2-1).
Webster kreeg na een klein uur spelen rood nadat hij Evert Linthorst onderuit had gehaald. Sylla Sow zorgde al snel daarna voor de 3-1. Heerenveen verkleinde in de slotfase de achterstand via Osame Sahraoui nog wel, maar verder kwamen de Friezen niet.
Go Ahead en Heerenveen hebben nu allebei 6 punten. Heerenveen speelde wel een wedstrijd meer.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
17 uur geleden