Go Ahead wint tegen Heerenveen ook tweede thuisduel dit seizoen
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de tweede thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Deventenaren waren zaterdag met 3-2 te sterk voor sc Heerenveen, dat een groot deel van de tweede helft met een man minder speelde na een rode kaart voor de Engelsman Charlie Webster.
De zege voor Go Ahead was verdiend. Het elftal van trainer René Hake leek al in de 2e minuut de leiding te nemen, maar het doelpunt van Victor Edvardsen werd wegens buitenspel afgekeurd. Halverwege de eerste helft kwam Go Ahead toch op voorsprong. Na een ingestudeerde hoekschop schoot de inlopende verdediger Bas Kuipers met links raak: 1-0.
Go Ahead liep tegen het einde van de eerste helft verder weg. Philippe Rommens benutte een strafschop. Heerenveen maakte in blessuretijd vrij onverwacht de 2-1. Scheidsrechter Jannick van der Laan oordeelde bij een hoge bal naar voren dat er geen sprake was van een overtreding van spits Ion Nicolaescu op keeper Jeffrey de Lange. Webster kon de losgelaten bal daarna in het doel schieten (2-1).
Webster kreeg na een klein uur spelen rood nadat hij Evert Linthorst onderuit had gehaald. Sylla Sow zorgde al snel daarna voor de 3-1. Heerenveen verkleinde in de slotfase de achterstand via Osame Sahraoui nog wel, maar verder kwamen de Friezen niet.
Go Ahead en Heerenveen hebben nu allebei 6 punten. Heerenveen speelde wel een wedstrijd meer.
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
32 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
12 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
12 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
23 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
1 dag geleden