Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft dankzij een zeldzaam goede openingsfase voor eigen publiek overtuigend gewonnen van NEC. De ploeg van trainer Paul Simonis stond na tien minuten al op een 3-0-voorsprong, iets wat ruim 21 jaar geleden voor het laatst gebeurde in de Eredivisie (FC Utrecht - AZ in oktober 2003). De Nijmegenaren verloren het uitduel uiteindelijk met 5-0.
Go Ahead had al een goede kans gemist voordat de Noor Oliver Edvardsen in de vijfde minuut de score opende na een voorzet van aanvoerder Mats Deijl. Een minuut later was Edvardsen uit een rebound ook verantwoordelijk voor de 2-0. Middenvelder Enric Llansana liet de Adelaarshorst in tiende minuut nog een keer juichen door na een counter laag in de verre hoek raak te schieten.
Edvardsen maakte in de 25e minuut zijn derde doelpunt. Het was de snelste hattrick in de Eredivisie sinds sc Heerenveen-spits Afonso Alves tegen Heracles Almelo in 2007. De Braziliaan maakte er toen zeven. NEC-trainer Rogier Meijer haalde na ruim een half uur verdedigers Brayann Pereira en Bram Nuytinck al naar de kant om een verandering in zijn ploeg teweeg te brengen. In de tweede helft schoot Dean James uit een vrije trap de bal nog in de kruising (5-0).
Go Ahead klimt door de zege naar de zevende plek, NEC is de nummer 11.
Meer uit Voetbal
ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
32 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
48 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
7 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
8 uur geleden