Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC

Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft dankzij een zeldzaam goede openingsfase voor eigen publiek overtuigend gewonnen van NEC. De ploeg van trainer Paul Simonis stond na tien minuten al op een 3-0-voorsprong, iets wat ruim 21 jaar geleden voor het laatst gebeurde in de Eredivisie (FC Utrecht - AZ in oktober 2003). De Nijmegenaren verloren het uitduel uiteindelijk met 5-0.

Go Ahead had al een goede kans gemist voordat de Noor Oliver Edvardsen in de vijfde minuut de score opende na een voorzet van aanvoerder Mats Deijl. Een minuut later was Edvardsen uit een rebound ook verantwoordelijk voor de 2-0. Middenvelder Enric Llansana liet de Adelaarshorst in tiende minuut nog een keer juichen door na een counter laag in de verre hoek raak te schieten.

Edvardsen maakte in de 25e minuut zijn derde doelpunt. Het was de snelste hattrick in de Eredivisie sinds sc Heerenveen-spits Afonso Alves tegen Heracles Almelo in 2007. De Braziliaan maakte er toen zeven. NEC-trainer Rogier Meijer haalde na ruim een half uur verdedigers Brayann Pereira en Bram Nuytinck al naar de kant om een verandering in zijn ploeg teweeg te brengen. In de tweede helft schoot Dean James uit een vrije trap de bal nog in de kruising (5-0).

Go Ahead klimt door de zege naar de zevende plek, NEC is de nummer 11.

Meer uit Voetbal

Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

5 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

8 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

8 uur geleden
Supportersvereniging hekelt 'buitensporige' ticketprijzen WK

LAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.

9 uur geleden
AZ boekt tegen FC Drita derde zege in Conference League

PRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.

10 uur geleden
FC Utrecht verliest van Nottingham Forest in Europa League

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.

10 uur geleden
Twee PSV'ers en Feyenoorder in selectie Marokko voor Afrika Cup

RABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.

14 uur geleden