Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft dankzij een zeldzaam goede openingsfase voor eigen publiek overtuigend gewonnen van NEC. De ploeg van trainer Paul Simonis stond na tien minuten al op een 3-0-voorsprong, iets wat ruim 21 jaar geleden voor het laatst gebeurde in de Eredivisie (FC Utrecht - AZ in oktober 2003). De Nijmegenaren verloren het uitduel uiteindelijk met 5-0.
Go Ahead had al een goede kans gemist voordat de Noor Oliver Edvardsen in de vijfde minuut de score opende na een voorzet van aanvoerder Mats Deijl. Een minuut later was Edvardsen uit een rebound ook verantwoordelijk voor de 2-0. Middenvelder Enric Llansana liet de Adelaarshorst in tiende minuut nog een keer juichen door na een counter laag in de verre hoek raak te schieten.
Edvardsen maakte in de 25e minuut zijn derde doelpunt. Het was de snelste hattrick in de Eredivisie sinds sc Heerenveen-spits Afonso Alves tegen Heracles Almelo in 2007. De Braziliaan maakte er toen zeven. NEC-trainer Rogier Meijer haalde na ruim een half uur verdedigers Brayann Pereira en Bram Nuytinck al naar de kant om een verandering in zijn ploeg teweeg te brengen. In de tweede helft schoot Dean James uit een vrije trap de bal nog in de kruising (5-0).
Go Ahead klimt door de zege naar de zevende plek, NEC is de nummer 11.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
1 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.
13 uur geleden