Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft dankzij een zeldzaam goede openingsfase voor eigen publiek overtuigend gewonnen van NEC. De ploeg van trainer Paul Simonis stond na tien minuten al op een 3-0-voorsprong, iets wat ruim 21 jaar geleden voor het laatst gebeurde in de Eredivisie (FC Utrecht - AZ in oktober 2003). De Nijmegenaren verloren het uitduel uiteindelijk met 5-0.
Go Ahead had al een goede kans gemist voordat de Noor Oliver Edvardsen in de vijfde minuut de score opende na een voorzet van aanvoerder Mats Deijl. Een minuut later was Edvardsen uit een rebound ook verantwoordelijk voor de 2-0. Middenvelder Enric Llansana liet de Adelaarshorst in tiende minuut nog een keer juichen door na een counter laag in de verre hoek raak te schieten.
Edvardsen maakte in de 25e minuut zijn derde doelpunt. Het was de snelste hattrick in de Eredivisie sinds sc Heerenveen-spits Afonso Alves tegen Heracles Almelo in 2007. De Braziliaan maakte er toen zeven. NEC-trainer Rogier Meijer haalde na ruim een half uur verdedigers Brayann Pereira en Bram Nuytinck al naar de kant om een verandering in zijn ploeg teweeg te brengen. In de tweede helft schoot Dean James uit een vrije trap de bal nog in de kruising (5-0).
Go Ahead klimt door de zege naar de zevende plek, NEC is de nummer 11.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
23 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
24 minuten geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
31 minuten geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Eredivisie hervat met een nipte 1-0-overwinning op FC Volendam. Het was de eerste zege voor de ploeg van trainer Maarten Martens sinds begin november.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Mede dankzij een doelpunt van Tijjani Reijnders heeft Manchester City een zeer ruime zege geboekt in de derde ronde van de FA Cup. De nummer 2 van de Premier League was thuis met 10-1 te sterk voor Exeter City, dat uitkomt op het derde niveau in Engeland.
2 uur geleden