Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC

Go Ahead wint na zeldzaam goede openingsfase met 5-0 van NEC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft dankzij een zeldzaam goede openingsfase voor eigen publiek overtuigend gewonnen van NEC. De ploeg van trainer Paul Simonis stond na tien minuten al op een 3-0-voorsprong, iets wat ruim 21 jaar geleden voor het laatst gebeurde in de Eredivisie (FC Utrecht - AZ in oktober 2003). De Nijmegenaren verloren het uitduel uiteindelijk met 5-0.

Go Ahead had al een goede kans gemist voordat de Noor Oliver Edvardsen in de vijfde minuut de score opende na een voorzet van aanvoerder Mats Deijl. Een minuut later was Edvardsen uit een rebound ook verantwoordelijk voor de 2-0. Middenvelder Enric Llansana liet de Adelaarshorst in tiende minuut nog een keer juichen door na een counter laag in de verre hoek raak te schieten.

Edvardsen maakte in de 25e minuut zijn derde doelpunt. Het was de snelste hattrick in de Eredivisie sinds sc Heerenveen-spits Afonso Alves tegen Heracles Almelo in 2007. De Braziliaan maakte er toen zeven. NEC-trainer Rogier Meijer haalde na ruim een half uur verdedigers Brayann Pereira en Bram Nuytinck al naar de kant om een verandering in zijn ploeg teweeg te brengen. In de tweede helft schoot Dean James uit een vrije trap de bal nog in de kruising (5-0).

Go Ahead klimt door de zege naar de zevende plek, NEC is de nummer 11.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

5 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

6 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

7 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

9 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

9 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

11 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

13 uur geleden