Go Ahead 'virtueel' tweede, moet wachten op restant De Graafschap
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie na de winst op Excelsior (0-1) 'virtueel' afgesloten als nummer twee, wat normaal gesproken goed zou zijn voor promotie naar de Eredivisie. De Graafschap kan de Deventenaren echter nog inhalen, als de club wint van Helmond Sport.
Het duel in Doetinchem, gelijktijdig begonnen met Excelsior - Go Ahead Eagles, werd echter in de 39e minuut gestaakt wegens noodweer. Dat duel is rond 22.00 uur hervat, bij een stand van 0-0.
Vooraf hadden nog drie clubs kans om De Graafschap te passeren. Naast Go Ahead Eagles waren dat Almere City FC en NAC. Almere speelde gelijk tegen Jong PSV (1-1), NAC verloor bij Cambuur (3-2). Als deze clubs hadden gewonnen, waren ze nu ook achter de Eagles geëindigd.
In Rotterdam kwam Go Ahead Eagles in de 82e minuut op voorsprong door een doelpunt van Bas Kuipers.
Eerder al promoveerde kampioen Cambuur naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
45 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
6 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
7 uur geleden