Go Ahead 'virtueel' tweede, moet wachten op restant De Graafschap
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie na de winst op Excelsior (0-1) 'virtueel' afgesloten als nummer twee, wat normaal gesproken goed zou zijn voor promotie naar de Eredivisie. De Graafschap kan de Deventenaren echter nog inhalen, als de club wint van Helmond Sport.
Het duel in Doetinchem, gelijktijdig begonnen met Excelsior - Go Ahead Eagles, werd echter in de 39e minuut gestaakt wegens noodweer. Dat duel is rond 22.00 uur hervat, bij een stand van 0-0.
Vooraf hadden nog drie clubs kans om De Graafschap te passeren. Naast Go Ahead Eagles waren dat Almere City FC en NAC. Almere speelde gelijk tegen Jong PSV (1-1), NAC verloor bij Cambuur (3-2). Als deze clubs hadden gewonnen, waren ze nu ook achter de Eagles geëindigd.
In Rotterdam kwam Go Ahead Eagles in de 82e minuut op voorsprong door een doelpunt van Bas Kuipers.
Eerder al promoveerde kampioen Cambuur naar de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
10 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geleden