Go Ahead verstevigt zesde plaats met zege bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiszege van vorig weekeinde op Ajax in de Eredivisie (3-1) geen passend vervolg gegeven. De Friezen gingen voor eigen publiek onderuit tegen Go Ahead Eagles, dat de zesde plaats op de ranglijst verstevigde: 0-2.
Heerenveen begon met veel vertrouwen en kreeg ook de eerste mogelijkheden. Osame Sahraoui stuitte in de 9e minuut op de defensie van de Eagles en enkele minuten later kopte Pelle van Amersfoort net naast. Go Ahead Eagles overleefde het eerste half uur en werd zelf na 35 minuten voor het eerst gevaarlijk. Evert Linthorst haalde, zonder succes, uit vanaf de rand van het zestienmetergebied. Uit de daaropvolgende hoekschop werd een inzet van Mats Deijl geblokt.
Invaller Jakob Breum maakte na rust het verschil voor Go Ahead. De Deen reageerde in de 56e minuut attent toen de bal uit een vrije trap van Deijl weer het veld inkwam. Kort daarna was Breum dicht bij nog een doelpunt, maar keeper Mickey van der Hart redde zijn inzet.
Stand op ranglijst
Heerenveen-trainer Kees van Wonderen bracht halverwege de tweede helft de Cyprioot Loizos Loizou in de ploeg, maar het hielp niets. Invaller Victor Edvardsen stelde in blessuretijd de zege voor Go Ahead met een tweede treffer veilig.
Nummer 6 Go Ahead heeft na 22 speelronden 34 punten. Heerenveen is met 25 punten voorlopig twaalfde.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
10 uur geleden