Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead verstevigt zesde plaats met zege bij Heerenveen

Go Ahead verstevigt zesde plaats met zege bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiszege van vorig weekeinde op Ajax in de Eredivisie (3-1) geen passend vervolg gegeven. De Friezen gingen voor eigen publiek onderuit tegen Go Ahead Eagles, dat de zesde plaats op de ranglijst verstevigde: 0-2.

Heerenveen begon met veel vertrouwen en kreeg ook de eerste mogelijkheden. Osame Sahraoui stuitte in de 9e minuut op de defensie van de Eagles en enkele minuten later kopte Pelle van Amersfoort net naast. Go Ahead Eagles overleefde het eerste half uur en werd zelf na 35 minuten voor het eerst gevaarlijk. Evert Linthorst haalde, zonder succes, uit vanaf de rand van het zestienmetergebied. Uit de daaropvolgende hoekschop werd een inzet van Mats Deijl geblokt.

Invaller Jakob Breum maakte na rust het verschil voor Go Ahead. De Deen reageerde in de 56e minuut attent toen de bal uit een vrije trap van Deijl weer het veld inkwam. Kort daarna was Breum dicht bij nog een doelpunt, maar keeper Mickey van der Hart redde zijn inzet.

Stand op ranglijst

Heerenveen-trainer Kees van Wonderen bracht halverwege de tweede helft de Cyprioot Loizos Loizou in de ploeg, maar het hielp niets. Invaller Victor Edvardsen stelde in blessuretijd de zege voor Go Ahead met een tweede treffer veilig.

Nummer 6 Go Ahead heeft na 22 speelronden 34 punten. Heerenveen is met 25 punten voorlopig twaalfde.

Meer uit Voetbal

NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

14 minuten geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

16 minuten geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

40 minuten geleden
Feyenoord zeker van tweede plaats en Champions League-voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.

40 minuten geleden
NEC verliest bij FC Groningen in strijd om Europese tickets

GRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.

41 minuten geleden
Fortuna wint in eigen huis van PEC Zwolle

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.

42 minuten geleden
FC Twente stijgt naar derde plek na ruime zege op Sparta

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.

43 minuten geleden