Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead verstevigt zesde plaats met zege bij Heerenveen

Go Ahead verstevigt zesde plaats met zege bij Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiszege van vorig weekeinde op Ajax in de Eredivisie (3-1) geen passend vervolg gegeven. De Friezen gingen voor eigen publiek onderuit tegen Go Ahead Eagles, dat de zesde plaats op de ranglijst verstevigde: 0-2.

Heerenveen begon met veel vertrouwen en kreeg ook de eerste mogelijkheden. Osame Sahraoui stuitte in de 9e minuut op de defensie van de Eagles en enkele minuten later kopte Pelle van Amersfoort net naast. Go Ahead Eagles overleefde het eerste half uur en werd zelf na 35 minuten voor het eerst gevaarlijk. Evert Linthorst haalde, zonder succes, uit vanaf de rand van het zestienmetergebied. Uit de daaropvolgende hoekschop werd een inzet van Mats Deijl geblokt.

Invaller Jakob Breum maakte na rust het verschil voor Go Ahead. De Deen reageerde in de 56e minuut attent toen de bal uit een vrije trap van Deijl weer het veld inkwam. Kort daarna was Breum dicht bij nog een doelpunt, maar keeper Mickey van der Hart redde zijn inzet.

Stand op ranglijst

Heerenveen-trainer Kees van Wonderen bracht halverwege de tweede helft de Cyprioot Loizos Loizou in de ploeg, maar het hielp niets. Invaller Victor Edvardsen stelde in blessuretijd de zege voor Go Ahead met een tweede treffer veilig.

Nummer 6 Go Ahead heeft na 22 speelronden 34 punten. Heerenveen is met 25 punten voorlopig twaalfde.

Meer uit Voetbal

NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

48 minuten geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

1 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

2 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

3 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

16 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

17 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

17 uur geleden