Go Ahead verstevigt zesde plaats met zege bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiszege van vorig weekeinde op Ajax in de Eredivisie (3-1) geen passend vervolg gegeven. De Friezen gingen voor eigen publiek onderuit tegen Go Ahead Eagles, dat de zesde plaats op de ranglijst verstevigde: 0-2.
Heerenveen begon met veel vertrouwen en kreeg ook de eerste mogelijkheden. Osame Sahraoui stuitte in de 9e minuut op de defensie van de Eagles en enkele minuten later kopte Pelle van Amersfoort net naast. Go Ahead Eagles overleefde het eerste half uur en werd zelf na 35 minuten voor het eerst gevaarlijk. Evert Linthorst haalde, zonder succes, uit vanaf de rand van het zestienmetergebied. Uit de daaropvolgende hoekschop werd een inzet van Mats Deijl geblokt.
Invaller Jakob Breum maakte na rust het verschil voor Go Ahead. De Deen reageerde in de 56e minuut attent toen de bal uit een vrije trap van Deijl weer het veld inkwam. Kort daarna was Breum dicht bij nog een doelpunt, maar keeper Mickey van der Hart redde zijn inzet.
Stand op ranglijst
Heerenveen-trainer Kees van Wonderen bracht halverwege de tweede helft de Cyprioot Loizos Loizou in de ploeg, maar het hielp niets. Invaller Victor Edvardsen stelde in blessuretijd de zege voor Go Ahead met een tweede treffer veilig.
Nummer 6 Go Ahead heeft na 22 speelronden 34 punten. Heerenveen is met 25 punten voorlopig twaalfde.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
5 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
6 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
17 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
19 uur geleden