Go Ahead ten koste van FC Twente naar kwartfinales beker
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles zit bij de laatste acht clubs van het KNVB-bekertoernooi. De Deventenaren waren voor eigen publiek te sterk voor FC Twente: 3-1.
Twente, dat als nummer 5 van de Eredivisie tot dusverre 6 punten meer heeft dan Go Ahead, begon beter in de Adelaarshorst. Sem Steijn schoot de bal in de zevende minuut tegen de paal. Kort voor rust had de topscorer van de Eredivisie wel succes. Steijn stond na een hoekschop op de juiste plaats en schoot de bal in de verre hoek (0-1).
Go Ahead maakte na een uur spelen gelijk, ook uit een corner. Oliver Edvardsen kopte raak. Daan Rots haalde de bal nog wel weg, maar deed dat duidelijk van achter de doellijn: 1-1.
Slotfase
Twente drong in de slotfase aan, maar het was juist Go Ahead dat op voorsprong kwam. Aanvoerder Mats Deijl scoorde in de 84e minuut. Diep in blessuretijd bepaalde invaller Mathis Suray de eindstand.
PSV, AZ en Noordwijk bereikten dinsdag al de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
32 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
5 uur geledenKINGSTON (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben zich voor het eerst geplaatst voor een WK. Ze hielden stand in het uitduel met Jamaica (0-0), de enige overgebleven concurrent voor een ticket voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
12 uur geleden