
Go Ahead-manager Bosvelt biedt KNVB excuses aan
DEVENTER (ANP) - Paul Bosvelt heeft spijt van de manier waarop hij zondag zijn onvrede kenbaar maakte over de arbitrage bij de wedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles (3-3). De technisch manager plaatste op sociale media een afbeelding van een middelvinger, bedoeld voor de KNVB en de arbitrage. Bosvelt was boos over de vroege rode kaart van Enric Llansana en de vele blessuretijd die scheidsrechter Sander van der Eijk toevoegde aan de tweede helft. De oud-international heeft op eigen initiatief excuses aangeboden aan de KNVB, meldt Go Ahead.
"Via deze weg wil ik kenbaar maken dat ik me ervan bewust ben dat ik mezelf op een verkeerde manier heb geuit. Mijn kritiek had ik niet via social media moeten uiten, maar in een later stadium bij de personen die er iets mee kunnen. Als het goed is, kent men mij bij de KNVB en scheidsrechters als iemand die constructieve kritiek heeft. Helaas heb ik dit keer de emotie de overhand laten krijgen en daardoor de verkeerde weg bewandeld. Dit neem ik mijzelf kwalijk, want ook mijn doel is uiteindelijk het voetbal zo goed mogelijk te dienen", aldus Bosvelt op de site van Go Ahead.
De aanklager betaald voetbal kondigde dinsdag een vooronderzoek aan naar de post van Bosvelt op Instagram. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de rode kaart van Llansana geseponeerd.
Ook Jan Willem van Dop, algemeen directeur van Go Ahead, uitte zondag flinke kritiek en ook hij excuseert zich. "De manier waarop wij de afgelopen dagen onze mening hebben gedeeld over deze wedstrijd had anders gemoeten. Naast Paul ben ik daar ook aan schuldig. Ik wilde graag een probleem aan de kaak stellen waar we - naar onze mening - al jaren tegenaan lopen in het Nederlandse voetbal. De manier hoe we dit hebben gedaan had anders gemoeten, maar we zijn allemaal mens. Ik ben blij dat ook Paul inziet dat hij dit in het vervolg op een andere manier aan het licht moet stellen", zegt hij.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
11 uur geleden