Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead maakt met zege (1-2) einde aan feestvreugde Vitesse

Go Ahead maakt met zege (1-2) einde aan feestvreugde Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie verrassend verloren. De Arnhemmers gingen in de Gelredome in de slotfase onderuit: 1-2.

Met die nederlaag kwam er een einde aan een periode van euforie. Vitesse won begin oktober eerst van Feyenoord (2-1), vorige week gevolgd door een zege bij rivaal NEC (0-1). Donderdag kwam daar nog eens een onverwachte winstpartij tegen Tottenham Hotspur in de Conference League bij (1-0).

Tegen de Engelse topploeg zat het stadion nog vol, zondag namen 'slechts' 12.783 mensen de moeite het duel met Go Ahead te bekijken. De supporters zagen dat Vitesse al snel een strafschop mocht nemen. Go Ahead-verdediger Jay Idzes maakte hands, zag scheidsrechter Dennis Higler na het bekijken van tv-beelden. Loïs Openda faalde in de 3e minuut niet vanaf de penaltystip.

Strafschop

Go Ahead bleef in het duel en kwam in de 53e minuut via Iñigo Córdoba langszij. De Spanjaard schoot de bal van dichtbij laag in de rechterhoek: 1-1. Het leek gelijk te blijven, totdat keeper Markus Schubert een overtreding maakte op Bas Kuipers. Luuk Brouwers benutte in de 91e minuut de toegekende strafschop: 1-2.

Vitesse is na tien speelronden zesde met 16 punten. Go Ahead heeft 13 punten en staat daarmee in de middenmoot.

Meer uit Voetbal

AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

6 minuten geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

12 minuten geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

1 uur geleden
AZ snapt kritiek op samenwerking met zaakwaarnemer Mendes niet

ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."

2 uur geleden
Ajax heeft opnieuw geen verdedigende middenvelder gevonden

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.

3 uur geleden
Ajax verhuurt vleugelverdediger Alders aan Telstar

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.

3 uur geleden
AZ bekert met doelman Owusu-Oduro tegen FC Twente

ALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.

3 uur geleden