Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead maakt met zege (1-2) einde aan feestvreugde Vitesse

Go Ahead maakt met zege (1-2) einde aan feestvreugde Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie verrassend verloren. De Arnhemmers gingen in de Gelredome in de slotfase onderuit: 1-2.

Met die nederlaag kwam er een einde aan een periode van euforie. Vitesse won begin oktober eerst van Feyenoord (2-1), vorige week gevolgd door een zege bij rivaal NEC (0-1). Donderdag kwam daar nog eens een onverwachte winstpartij tegen Tottenham Hotspur in de Conference League bij (1-0).

Tegen de Engelse topploeg zat het stadion nog vol, zondag namen 'slechts' 12.783 mensen de moeite het duel met Go Ahead te bekijken. De supporters zagen dat Vitesse al snel een strafschop mocht nemen. Go Ahead-verdediger Jay Idzes maakte hands, zag scheidsrechter Dennis Higler na het bekijken van tv-beelden. Loïs Openda faalde in de 3e minuut niet vanaf de penaltystip.

Strafschop

Go Ahead bleef in het duel en kwam in de 53e minuut via Iñigo Córdoba langszij. De Spanjaard schoot de bal van dichtbij laag in de rechterhoek: 1-1. Het leek gelijk te blijven, totdat keeper Markus Schubert een overtreding maakte op Bas Kuipers. Luuk Brouwers benutte in de 91e minuut de toegekende strafschop: 1-2.

Vitesse is na tien speelronden zesde met 16 punten. Go Ahead heeft 13 punten en staat daarmee in de middenmoot.

Meer uit Voetbal

Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

13 minuten geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

33 minuten geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

12 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

12 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

13 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

13 uur geleden
Spits Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.

14 uur geleden