Go Ahead laat veroordeelde Amofa voorlopig buiten selectie
DEVENTER (ANP) - Verdediger Jamal Amofa zit "de komende periode" niet bij de selectie van Go Ahead Eagles. De 26-jarige geboren Amsterdammer werd afgelopen week tot een taakstraf veroordeeld voor het mishandelen van zijn partner eerder dit jaar, een zaak waar zijn werkgever tot de veroordeling niets van wist. Daarop ontbrak Amofa zaterdag al in de Go Ahead-selectie voor het thuisduel met NEC (5-0).
Amofa kwam dit seizoen alleen op 11 en 18 augustus tot speelminuten in de Eredivisie bij de club uit Deventer, maar zat wel regelmatig op de bank. Als trainer Paul Simonis eerder zou hebben geweten van het voorval, zou hij hem "wellicht" al eerder buiten de selectie hebben gelaten, zei Simonis zaterdag voor de camera bij ESPN.
Amofa speelt sinds de zomer van 2022 voor Go Ahead. De afgelopen seizoenen was zijn rol beduidend groter dan nu.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
14 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
17 uur geleden