
Go Ahead klopt AZ na strafschoppen en wint beker voor eerste keer
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst de KNVB-beker gewonnen. De Deventenaren waren in de finale in De Kuip, na een eindstand van 1-1, na strafschoppen te sterk voor AZ (4-2).
Troy Parrott opende in de 54e minuut de score voor AZ. De Ier benutte een strafschop die was gegeven na een lichte overtreding van Joris Kramer op Ernest Poku. Doelman Jari de Busser stopte de eerste inzet van Parrott, maar de penalty mocht worden overgenomen omdat middenvelder Mathis Suray te vroeg was ingelopen. De tweede keer faalde Parrott niet.
In de 99e en laatste minuut kwam Go Ahead langszij. Mats Deijl scoorde ook uit een strafschop, gegeven na hands van Peer Koopmeiners.
Europa League
Doelpunten vielen in de verlenging niet meer, waarna AZ-spelers Zico Buurmeester en Mayckel Lahdo in de strafschoppenserie misten.
Go Ahead is dankzij de bekerzege verzekerd van een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League komend seizoen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
52 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
1 dag geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
1 dag geleden