Go Ahead Eagles wint arbitragezaak rond aanvaller Sow
ZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles is in een langlopend geschil met De Graafschap in het gelijkgesteld wat betreft de overname van Sylla Sow. De problemen ontstonden toen de club uit de Achterhoek afgelopen zomer dacht de aanvaller te hebben overgenomen van het Engelse Sheffield Wednesday, maar Sow op het laatste moment zag kiezen voor Go Ahead.
De Graafschap meldde destijds de overtocht van Sow naar Nederland zelfs te hebben betaald, maar hoorde op de dag dat hij medisch gekeurd zou worden dat Sow een contract had getekend bij Go Ahead. De club stapte daarop naar de arbitragecommissie van de KNVB, die nu heeft geoordeeld dat Eagles niets te verwijten valt.
"We hebben altijd het gevoel gehad dat we als club netjes conform de geldende regels hebben gehandeld", reageert algemeen directeur Jan Willem van Dop op de website van de club. "Gelukkig is de arbitragecommissie van de KNVB dezelfde mening toegedaan. Bovenal is het prettig voor Sylla, die nu dit boek definitief kan sluiten en zich volledig op het sportieve aspect kan richten."
Teleurstelling
De Graafschap is teleurgesteld in de uitspraak. "De arbitragecommissie van de KNVB heeft de onbetamelijkheid en de heersende voetbalmoraal helaas niet als onrechtmatig beoordeeld", reageert de club op de website.
Nijmegenaar Sow speelde in het verleden bij FC Utrecht en RKC, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde. In 2021 verkaste hij naar Sheffield. In zeventien duels scoorde hij dit seizoen één keer voor Go Ahead Eagles.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
16 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
18 uur geleden