Go Ahead Eagles wint arbitragezaak rond aanvaller Sow
ZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles is in een langlopend geschil met De Graafschap in het gelijkgesteld wat betreft de overname van Sylla Sow. De problemen ontstonden toen de club uit de Achterhoek afgelopen zomer dacht de aanvaller te hebben overgenomen van het Engelse Sheffield Wednesday, maar Sow op het laatste moment zag kiezen voor Go Ahead.
De Graafschap meldde destijds de overtocht van Sow naar Nederland zelfs te hebben betaald, maar hoorde op de dag dat hij medisch gekeurd zou worden dat Sow een contract had getekend bij Go Ahead. De club stapte daarop naar de arbitragecommissie van de KNVB, die nu heeft geoordeeld dat Eagles niets te verwijten valt.
"We hebben altijd het gevoel gehad dat we als club netjes conform de geldende regels hebben gehandeld", reageert algemeen directeur Jan Willem van Dop op de website van de club. "Gelukkig is de arbitragecommissie van de KNVB dezelfde mening toegedaan. Bovenal is het prettig voor Sylla, die nu dit boek definitief kan sluiten en zich volledig op het sportieve aspect kan richten."
Teleurstelling
De Graafschap is teleurgesteld in de uitspraak. "De arbitragecommissie van de KNVB heeft de onbetamelijkheid en de heersende voetbalmoraal helaas niet als onrechtmatig beoordeeld", reageert de club op de website.
Nijmegenaar Sow speelde in het verleden bij FC Utrecht en RKC, waarmee hij in het seizoen 2018-2019 promoveerde. In 2021 verkaste hij naar Sheffield. In zeventien duels scoorde hij dit seizoen één keer voor Go Ahead Eagles.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
20 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
21 uur geleden