Go Ahead Eagles verslaat sc Heerenveen in KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ten koste van sc Heerenveen de kwartfinales bereikt in het toernooi om de KNVB-beker. De ploeg uit Deventer won in Friesland met 1-0.
Go Ahead kwam na een kwartier op voorsprong. Na een langdurige aanval kopte Inigo Cordoba raak uit een voorzet van Luuk Brouwers. Heerenveen was voor de rust een paar keer gevaarlijk, maar doelman Andries Noppert, normaal gesproken tweede man achter Warner Hahn, greep goed in.
Met Siem de Jong voor de Zweed Benjamin Nygren ging de thuisclub na de rust zonder veel overtuiging op jacht naar de gelijkmaker. Doelman Noppert kwam amper in de problemen. De Eagles waren in aanvallend opzicht echter eveneens vrijwel machteloos. Daardoor verliep het duel zonder veel kansen en opwinding.
In de 79e minuut was de Belg Philippe Rommens nog wel dicht bij 0-2. Zijn diagonale schot belandde op de paal.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
5 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
6 minuten geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
1 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
1 uur geledenNICE (ANP) - De transfer van Mats Deijl van Go Ahead Eagles naar Feyenoord is zo goed als rond. "Het gaat nog om de kleine lettertjes", zegt technisch manager Marc van Hintum van Go Ahead tegen ESPN.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.
2 uur geleden