Go Ahead Eagles verslaat sc Heerenveen in KNVB-beker
HEERENVEEN (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ten koste van sc Heerenveen de kwartfinales bereikt in het toernooi om de KNVB-beker. De ploeg uit Deventer won in Friesland met 1-0.
Go Ahead kwam na een kwartier op voorsprong. Na een langdurige aanval kopte Inigo Cordoba raak uit een voorzet van Luuk Brouwers. Heerenveen was voor de rust een paar keer gevaarlijk, maar doelman Andries Noppert, normaal gesproken tweede man achter Warner Hahn, greep goed in.
Met Siem de Jong voor de Zweed Benjamin Nygren ging de thuisclub na de rust zonder veel overtuiging op jacht naar de gelijkmaker. Doelman Noppert kwam amper in de problemen. De Eagles waren in aanvallend opzicht echter eveneens vrijwel machteloos. Daardoor verliep het duel zonder veel kansen en opwinding.
In de 79e minuut was de Belg Philippe Rommens nog wel dicht bij 0-2. Zijn diagonale schot belandde op de paal.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
13 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
19 uur geleden