Go Ahead Eagles verslaat SC Cambuur in Adelaarshorst met 3-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eigen Adelaarshorst met 3-0 gewonnen van SC Cambuur. Dankzij twee doelpunten uit een spelhervatting verkleinden de Deventenaren de achterstand op de Friezen op de ranglijst tot 3 punten. Cambuur, de nummer 9 van de Eredivisie, won slechts één van de laatste elf competitiewedstrijden.
De voorsprong van 2-0 bij rust was verdiend te noemen. Cambuur had na 40 minuten nog steeds niet op doel geschoten en deed dat in de hele wedstrijd slechts één keer. De club uit Leeuwarden miste veel spelers door ziekte en blessures, onder wie spits Tom Boere. Een hoekschop van Go Ahead in de 25e minuut kwam bij verdediger Joris Kramer terecht, waarna Cambuur-middenvelder Mees Hoedemakers de bal nog aanraakte voordat die in het doel belandde. Even later kopte middenvelder Luuk Brouwers raak uit een vrije trap.
Het duel werd met nog een kwartier te spelen even onderbroken omdat er vuurwerk op het veld werd gegooid. Vlak daarna veroverde Mats Deijl de bal op de Cambuur-verdediging, waarna de middenvelder van Go Ahead de 3-0 maakte.
Go Ahead Eagles, waar trainer Kees van Wonderen op het punt staat een contract voor volgend seizoen te tekenen bij sc Heerenveen, staat twaalfde op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Folarin Balogun wist dat het omzetten van zijn schorsing op het WK voetbal tot ophef zou leiden. Dat zei de spits van het Amerikaanse elftal in een interview met nieuwszender CBS. Zijn schorsing van één wedstrijd werd voorafgaand aan de achtste finale tegen België door de FIFA omgezet in een voorwaardelijke schorsing, na bemoeienis van de Amerikaanse president Donald Trump.
9 minuten geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse scheidsrechter Ismail Elfath is aangesteld om de halve finale op het WK voetbal tussen Engeland en Argentinië in goede banen te leiden. De 44-jarige Elfath had eerder de leiding over het duel van het Nederlands elftal met Japan in de groepsfase van het toernooi.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie noemt het overlijden van zijn collega Rob Dieperink "onwerkelijk en nauwelijks te bevatten". Voetbalbond KNVB bevestigde maandag dat Dieperink op 38-jarige leeftijd is overleden.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Jan Plug tot het einde van het seizoen verhuurd aan stadgenoot Excelsior. De 21-jarige Plug heeft nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Rob Dieperink is op 38-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt voetbalbond KNVB maandag aan het ANP. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een samenwerking met de Franse club AS Nancy Lorraine aangekondigd. De Eredivisieclub uit Alkmaar gaat zijn kennis en werkwijze delen over het herkennen en aantrekken van talentvolle spelers.
1 dag geledenATLANTA (ANP/DPA) - Harry Kane begrijpt dat bondscoach Thomas Tuchel beter voetbal van de Engelse ploeg verwacht in de halve finale tegen Argentinië. "Hij wil het beste uit ons halen en we weten zelf ook dat we een nog hoger niveau kunnen halen. We hebben dat nog te weinig laten zien, tegen Noorwegen was dat bij vlagen", zei de Engelse spits in aanloop naar het duel in Atlanta op woensdag.
1 dag geleden