Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead Eagles verslaat SC Cambuur in Adelaarshorst met 3-0

Go Ahead Eagles verslaat SC Cambuur in Adelaarshorst met 3-0

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eigen Adelaarshorst met 3-0 gewonnen van SC Cambuur. Dankzij twee doelpunten uit een spelhervatting verkleinden de Deventenaren de achterstand op de Friezen op de ranglijst tot 3 punten. Cambuur, de nummer 9 van de Eredivisie, won slechts één van de laatste elf competitiewedstrijden.

De voorsprong van 2-0 bij rust was verdiend te noemen. Cambuur had na 40 minuten nog steeds niet op doel geschoten en deed dat in de hele wedstrijd slechts één keer. De club uit Leeuwarden miste veel spelers door ziekte en blessures, onder wie spits Tom Boere. Een hoekschop van Go Ahead in de 25e minuut kwam bij verdediger Joris Kramer terecht, waarna Cambuur-middenvelder Mees Hoedemakers de bal nog aanraakte voordat die in het doel belandde. Even later kopte middenvelder Luuk Brouwers raak uit een vrije trap.

Het duel werd met nog een kwartier te spelen even onderbroken omdat er vuurwerk op het veld werd gegooid. Vlak daarna veroverde Mats Deijl de bal op de Cambuur-verdediging, waarna de middenvelder van Go Ahead de 3-0 maakte.

Go Ahead Eagles, waar trainer Kees van Wonderen op het punt staat een contract voor volgend seizoen te tekenen bij sc Heerenveen, staat twaalfde op de ranglijst.

Meer uit Voetbal

KNVB legt jonge veldbetreder bij duel Oranje stadionverbod op

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.

1 uur geleden
Ajax en FC Barcelona eren Cruijff met 'Legacy Match'

AMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.

2 uur geleden
Aanklager eist tot 12 jaar cel tegen medisch team Maradona

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.

15 uur geleden
Manchester City-spits Haaland roept op tot eenheid

MANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

18 uur geleden
Sporttribunaal: binnen enkele dagen uitspraak in Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.

18 uur geleden
Straf Zwitserse voetballer Xhaka om vals coronavaccinatiebewijs

BERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.

18 uur geleden
Keepster Liefting haakt af bij voetbalsters, verder iedereen fit

BOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.

18 uur geleden