Go Ahead Eagles verslaat SC Cambuur in Adelaarshorst met 3-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eigen Adelaarshorst met 3-0 gewonnen van SC Cambuur. Dankzij twee doelpunten uit een spelhervatting verkleinden de Deventenaren de achterstand op de Friezen op de ranglijst tot 3 punten. Cambuur, de nummer 9 van de Eredivisie, won slechts één van de laatste elf competitiewedstrijden.
De voorsprong van 2-0 bij rust was verdiend te noemen. Cambuur had na 40 minuten nog steeds niet op doel geschoten en deed dat in de hele wedstrijd slechts één keer. De club uit Leeuwarden miste veel spelers door ziekte en blessures, onder wie spits Tom Boere. Een hoekschop van Go Ahead in de 25e minuut kwam bij verdediger Joris Kramer terecht, waarna Cambuur-middenvelder Mees Hoedemakers de bal nog aanraakte voordat die in het doel belandde. Even later kopte middenvelder Luuk Brouwers raak uit een vrije trap.
Het duel werd met nog een kwartier te spelen even onderbroken omdat er vuurwerk op het veld werd gegooid. Vlak daarna veroverde Mats Deijl de bal op de Cambuur-verdediging, waarna de middenvelder van Go Ahead de 3-0 maakte.
Go Ahead Eagles, waar trainer Kees van Wonderen op het punt staat een contract voor volgend seizoen te tekenen bij sc Heerenveen, staat twaalfde op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
8 uur geleden