Go Ahead Eagles steviger op vijfde plaats na zege bij RKC
WAALWIJK (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de vijfde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer René Hake won ook de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-1). Willum Thór Willumsson maakte het enige doelpunt.
RKC was het meest in balbezit en kreeg ook de beste kansen. Toch leed de club de achtste nederlaag in elf competitiewedstrijden. Het zat de thuisploeg ook niet mee. Dario van den Buijs en Denilho Cleonise waren in de openingsfase dicht bij de openingstreffer, maar raakten de lat.
Go Ahead Eagles benutte de eerste mogelijkheid wel. Willumsson passeerde in de 30e minuut Etienne Vaessen, de doelman die met een helm op zijn hoofd terugkeerde onder de lat bij RKC. Vaessen verloor op 30 september zijn bewustzijn na een botsing met aanvaller Brian Brobbey. De keeper werd uit voorzorg gereanimeerd op het veld en zijn ploeggenoten waren vervolgens zo aangeslagen dat het duel met Ajax werd gestaakt. Uiteindelijk viel de blessure van Vaessen mee en hoefde hij slechts een nacht in het ziekenhuis te blijven.
Vaessen kreeg weinig te doen tegen Go Ahead Eagles. RKC was ook na rust de gevaarlijkste ploeg, maar kwam niet tot scoren. Cleonise en Michiel Kramer kwamen in scoringspositie, maar slaagden er niet in keeper Jeffrey de Lange te passeren.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden