Go Ahead Eagles steviger op vijfde plaats na zege bij RKC
WAALWIJK (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de vijfde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer René Hake won ook de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-1). Willum Thór Willumsson maakte het enige doelpunt.
RKC was het meest in balbezit en kreeg ook de beste kansen. Toch leed de club de achtste nederlaag in elf competitiewedstrijden. Het zat de thuisploeg ook niet mee. Dario van den Buijs en Denilho Cleonise waren in de openingsfase dicht bij de openingstreffer, maar raakten de lat.
Go Ahead Eagles benutte de eerste mogelijkheid wel. Willumsson passeerde in de 30e minuut Etienne Vaessen, de doelman die met een helm op zijn hoofd terugkeerde onder de lat bij RKC. Vaessen verloor op 30 september zijn bewustzijn na een botsing met aanvaller Brian Brobbey. De keeper werd uit voorzorg gereanimeerd op het veld en zijn ploeggenoten waren vervolgens zo aangeslagen dat het duel met Ajax werd gestaakt. Uiteindelijk viel de blessure van Vaessen mee en hoefde hij slechts een nacht in het ziekenhuis te blijven.
Vaessen kreeg weinig te doen tegen Go Ahead Eagles. RKC was ook na rust de gevaarlijkste ploeg, maar kwam niet tot scoren. Cleonise en Michiel Kramer kwamen in scoringspositie, maar slaagden er niet in keeper Jeffrey de Lange te passeren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
14 uur geleden