Go Ahead Eagles steviger op vijfde plaats na zege bij RKC
WAALWIJK (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de vijfde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer René Hake won ook de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk (0-1). Willum Thór Willumsson maakte het enige doelpunt.
RKC was het meest in balbezit en kreeg ook de beste kansen. Toch leed de club de achtste nederlaag in elf competitiewedstrijden. Het zat de thuisploeg ook niet mee. Dario van den Buijs en Denilho Cleonise waren in de openingsfase dicht bij de openingstreffer, maar raakten de lat.
Go Ahead Eagles benutte de eerste mogelijkheid wel. Willumsson passeerde in de 30e minuut Etienne Vaessen, de doelman die met een helm op zijn hoofd terugkeerde onder de lat bij RKC. Vaessen verloor op 30 september zijn bewustzijn na een botsing met aanvaller Brian Brobbey. De keeper werd uit voorzorg gereanimeerd op het veld en zijn ploeggenoten waren vervolgens zo aangeslagen dat het duel met Ajax werd gestaakt. Uiteindelijk viel de blessure van Vaessen mee en hoefde hij slechts een nacht in het ziekenhuis te blijven.
Vaessen kreeg weinig te doen tegen Go Ahead Eagles. RKC was ook na rust de gevaarlijkste ploeg, maar kwam niet tot scoren. Cleonise en Michiel Kramer kwamen in scoringspositie, maar slaagden er niet in keeper Jeffrey de Lange te passeren.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
1 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
3 uur geleden