Go Ahead Eagles rolt verzwakt NAC Breda op: 6-0
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft NAC Breda in de eerste ronde van het KNVB-bekertoernooi met grote cijfers uitgeschakeld. Het ongelijke duel eindigde in 6-0. Na de rust kwam de thuisclub nog maar één keer tot scoren. De treffers kwamen op naam van Sam Beukema, Sam Hendriks, Zakaria Eddahchouri, Jeroen Veldmate, Luuk Brouwers en Antoine Rabillard.
NAC miste om uiteenlopende redenen, waaronder het coronavirus, een groot aantal vaste krachten. Onder anderen Lex Immers, Thom Haye, Sydney van Hooijdonk, Moreno Rutten en Robin Schouten ontbraken in Deventer.
Go Ahead leidde na nog geen twintig minuten al met 5-0. Daarmee leek een nieuwe recordscore in de maak, na de 0-13 van Ajax bij VVV-Venlo afgelopen zaterdag in de eredivisie. Verdere averij bleef het gammele NAC tot aan de rust echter bespaard. Na de pauze hielden de Brabanders dapper stand. Alleen Rabillard scoorde nog.
Eerder op de avond plaatste Excelsior zich als eerste ploeg voor de tweede ronde. De Rotterdamse ploeg klopte op eigen veld Helmond Sport met 4-0.
Deze week worden in de eerste ronde alleen de wedstrijden afgewerkt die tussen twee clubs uit het betaalde voetbal gaan. De duels van de clubs die op een lager niveau uitkomen, zijn verplaatst naar begin december. Zij mogen vanwege het coronavirus namelijk voorlopig niet in actie komen.
Ajax, AZ, Feyenoord en PSV stromen in de tweede ronde in. Deze vier clubs zijn vrijgesteld van deelname aan de eerste ronde vanwege hun Europese verplichtingen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
14 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
21 uur geleden