Go Ahead Eagles redt punt in IJsselderby door late strafschop
DEVENTER (ANP) - De IJsselderby tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in Deventer heeft geen winnaar opgeleverd. De bezoekers van coach Johnny Jansen leken de zege te gaan pakken na een treffer van Lennart Thy, maar de Eagles kwamen door een late strafschop van Mats Deijl alsnog op gelijke hoogte: 1-1.
Go Ahead staat door het gelijkspel zesde met 31 punten. PEC Zwolle blijft achtste met 27 punten.
Het duel in Zwolle was eerder ook in een gelijkspel geëindigd. PEC moest het in Deventer doen zonder supporters die uit protest niet waren meegereisd. De wedstrijd werd in de beginfase kort onderbroken omdat er een beker was gegooid richting PEC-aanvoerder Bram van Polen, die zijn 500e wedstrijd voor de club speelde.
Buitenspel
De Eagles namen het initiatief en dat leverde ze al een strafschop op nadat doelman Jasper Schendelaar Oliver Edvardsen had neergehaald. De keeper stopte de inzet van Victor Edvardsen echter. Ook PEC kwam niet op voorsprong. Thy leek uit de rebound te scoren, nadat een schot van Davy van den Berg was gekeerd. Na ingrijpen van de VAR werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd.
In de tweede helft profiteerde Thy van balverlies bij Bas Kuipers. Met een stift klopte hij doelman Jeffrey de Lange. PEC gaf de voorsprong in blessuretijd alsnog weg. Na een voorzet maakte Sam Kersten hands. Deijl faalde niet vanaf 11 meter.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
20 uur geleden