Go Ahead Eagles redt punt in IJsselderby door late strafschop
DEVENTER (ANP) - De IJsselderby tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in Deventer heeft geen winnaar opgeleverd. De bezoekers van coach Johnny Jansen leken de zege te gaan pakken na een treffer van Lennart Thy, maar de Eagles kwamen door een late strafschop van Mats Deijl alsnog op gelijke hoogte: 1-1.
Go Ahead staat door het gelijkspel zesde met 31 punten. PEC Zwolle blijft achtste met 27 punten.
Het duel in Zwolle was eerder ook in een gelijkspel geëindigd. PEC moest het in Deventer doen zonder supporters die uit protest niet waren meegereisd. De wedstrijd werd in de beginfase kort onderbroken omdat er een beker was gegooid richting PEC-aanvoerder Bram van Polen, die zijn 500e wedstrijd voor de club speelde.
Buitenspel
De Eagles namen het initiatief en dat leverde ze al een strafschop op nadat doelman Jasper Schendelaar Oliver Edvardsen had neergehaald. De keeper stopte de inzet van Victor Edvardsen echter. Ook PEC kwam niet op voorsprong. Thy leek uit de rebound te scoren, nadat een schot van Davy van den Berg was gekeerd. Na ingrijpen van de VAR werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd.
In de tweede helft profiteerde Thy van balverlies bij Bas Kuipers. Met een stift klopte hij doelman Jeffrey de Lange. PEC gaf de voorsprong in blessuretijd alsnog weg. Na een voorzet maakte Sam Kersten hands. Deijl faalde niet vanaf 11 meter.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
9 uur geleden