Go Ahead Eagles redt punt in IJsselderby door late strafschop
DEVENTER (ANP) - De IJsselderby tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in Deventer heeft geen winnaar opgeleverd. De bezoekers van coach Johnny Jansen leken de zege te gaan pakken na een treffer van Lennart Thy, maar de Eagles kwamen door een late strafschop van Mats Deijl alsnog op gelijke hoogte: 1-1.
Go Ahead staat door het gelijkspel zesde met 31 punten. PEC Zwolle blijft achtste met 27 punten.
Het duel in Zwolle was eerder ook in een gelijkspel geëindigd. PEC moest het in Deventer doen zonder supporters die uit protest niet waren meegereisd. De wedstrijd werd in de beginfase kort onderbroken omdat er een beker was gegooid richting PEC-aanvoerder Bram van Polen, die zijn 500e wedstrijd voor de club speelde.
Buitenspel
De Eagles namen het initiatief en dat leverde ze al een strafschop op nadat doelman Jasper Schendelaar Oliver Edvardsen had neergehaald. De keeper stopte de inzet van Victor Edvardsen echter. Ook PEC kwam niet op voorsprong. Thy leek uit de rebound te scoren, nadat een schot van Davy van den Berg was gekeerd. Na ingrijpen van de VAR werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd.
In de tweede helft profiteerde Thy van balverlies bij Bas Kuipers. Met een stift klopte hij doelman Jeffrey de Lange. PEC gaf de voorsprong in blessuretijd alsnog weg. Na een voorzet maakte Sam Kersten hands. Deijl faalde niet vanaf 11 meter.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
2 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
15 uur geleden