Go Ahead Eagles redt punt in IJsselderby door late strafschop
DEVENTER (ANP) - De IJsselderby tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in Deventer heeft geen winnaar opgeleverd. De bezoekers van coach Johnny Jansen leken de zege te gaan pakken na een treffer van Lennart Thy, maar de Eagles kwamen door een late strafschop van Mats Deijl alsnog op gelijke hoogte: 1-1.
Go Ahead staat door het gelijkspel zesde met 31 punten. PEC Zwolle blijft achtste met 27 punten.
Het duel in Zwolle was eerder ook in een gelijkspel geëindigd. PEC moest het in Deventer doen zonder supporters die uit protest niet waren meegereisd. De wedstrijd werd in de beginfase kort onderbroken omdat er een beker was gegooid richting PEC-aanvoerder Bram van Polen, die zijn 500e wedstrijd voor de club speelde.
Buitenspel
De Eagles namen het initiatief en dat leverde ze al een strafschop op nadat doelman Jasper Schendelaar Oliver Edvardsen had neergehaald. De keeper stopte de inzet van Victor Edvardsen echter. Ook PEC kwam niet op voorsprong. Thy leek uit de rebound te scoren, nadat een schot van Davy van den Berg was gekeerd. Na ingrijpen van de VAR werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd.
In de tweede helft profiteerde Thy van balverlies bij Bas Kuipers. Met een stift klopte hij doelman Jeffrey de Lange. PEC gaf de voorsprong in blessuretijd alsnog weg. Na een voorzet maakte Sam Kersten hands. Deijl faalde niet vanaf 11 meter.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
36 minuten geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
57 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse nationale elftal wil de slachtoffers van de terreuraanslagen in Parijs van 2015 herdenken. Dat zei aanvoerder Kylian Mbappé in aanloop naar het WK-kwalificatieduel van Les Bleus met Oekraïne van donderdag.
1 uur geledenMAINZ (ANP/DPA) - Mainz 05 is in het ongelijk gesteld in de afwikkeling van het ontslag van voetballer Anwar el Ghazi. De club uit de Bundesliga moet de in 2023 ontslagen speler van de rechtbank nog achterstallig salaris betalen. Volgens de rechter gaat de vrijheid van meningsuiting in deze zaak voor de belangen van de werkgever.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Voormalig voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales vindt dat hij slachtoffer is geworden van "een complot van extreemlinks". In de Spaanse talkshow El Chiringuito hield de voor seksueel misbruik veroordeelde ex-bondsvoorzitter dinsdagavond vol dat hij onschuldig is.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta noemt het "onrealistisch" dat Lionel Messi als speler terugkeert naar de club. Dat heeft de voorzitter woensdag in een interview met Radio Catalunya gezegd.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts vertrekt na dit seizoen bij AZ, meldt de club. De directeur voetbalzaken is dan ruim tien jaar en elf seizoenen eindverantwoordelijk geweest voor de voetbaltechnische zaken van de Eredivisieclub uit Alkmaar.
5 uur geleden