Go Ahead Eagles redt punt in IJsselderby door late strafschop
DEVENTER (ANP) - De IJsselderby tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle in Deventer heeft geen winnaar opgeleverd. De bezoekers van coach Johnny Jansen leken de zege te gaan pakken na een treffer van Lennart Thy, maar de Eagles kwamen door een late strafschop van Mats Deijl alsnog op gelijke hoogte: 1-1.
Go Ahead staat door het gelijkspel zesde met 31 punten. PEC Zwolle blijft achtste met 27 punten.
Het duel in Zwolle was eerder ook in een gelijkspel geëindigd. PEC moest het in Deventer doen zonder supporters die uit protest niet waren meegereisd. De wedstrijd werd in de beginfase kort onderbroken omdat er een beker was gegooid richting PEC-aanvoerder Bram van Polen, die zijn 500e wedstrijd voor de club speelde.
Buitenspel
De Eagles namen het initiatief en dat leverde ze al een strafschop op nadat doelman Jasper Schendelaar Oliver Edvardsen had neergehaald. De keeper stopte de inzet van Victor Edvardsen echter. Ook PEC kwam niet op voorsprong. Thy leek uit de rebound te scoren, nadat een schot van Davy van den Berg was gekeerd. Na ingrijpen van de VAR werd de treffer wegens buitenspel afgekeurd.
In de tweede helft profiteerde Thy van balverlies bij Bas Kuipers. Met een stift klopte hij doelman Jeffrey de Lange. PEC gaf de voorsprong in blessuretijd alsnog weg. Na een voorzet maakte Sam Kersten hands. Deijl faalde niet vanaf 11 meter.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
38 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
15 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
15 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
16 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
16 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
18 uur geleden