Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead Eagles laat supporters meebeslissen over openen stadion

Go Ahead Eagles laat supporters meebeslissen over openen stadion

DEVENTER (ANP) - Voetbalclub Go Ahead Eagles laat supporters meebeslissen of het stadion in Deventer opengaat voor publiek of niet. De profclubs mogen sinds afgelopen week weer één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken. Go Ahead Eagles, dat net als de andere clubs veel liever minimaal twee derde van het stadion wil kunnen benutten, twijfelt of het daarvan gebruik wil maken en laat seizoenkaarthouders en businesspartners nu via een poll meebeslissen.

"De toegestane één derde stadioncapaciteit stelt club en achterban namelijk voor een groot dilemma", meldt de nummer 13 van de Eredivisie, die op zondag 13 februari in de eigen Adelaarshorst tegen AZ speelt. "In tegenstelling tot de nodige andere clubs kan Go Ahead Eagles met één derde van de stadioncapaciteit bij lange na niet alle seizoenkaarthouders en Business Club-leden toelaten. De grote vraag: moet in dat geval het hele stadion dicht blijven of maakt Go Ahead Eagles wel ‘gewoon’ gebruik van de circa 3400 plekken die vergeven mogen worden?" De club uit Deventer neemt maandag een besluit, onder meer op basis van de uitkomst van de poll.

Algemeen directeur Jan Willem van Dop voerde begin deze week overleg met vertegenwoordigers van de supporters en sponsoren, ook om hun mening te peilen. Toen bleek een meerderheid voor het dichthouden van het stadion zolang slechts één derde daarvan gebruikt mag worden. Naar aanleiding van de berichtgeving over deze peiling lieten heel wat seizoenkaarthouders de club weten wél graag naar het stadion te willen komen.

"Het lastige is: ik begrijp de argumenten van de supportersgeledingen op maandagavond, maar ook van de seizoenkaarthouders die ik nu op de mail en/of aan de lijn heb", aldus Van Dop. "Niemand heeft ongelijk in dezen. De beslissing van het kabinet heeft ons voor het grootste dilemma gesteld dat ik heb meegemaakt in mijn jaren in de voetbalwereld. De één spreekt vanuit loyaliteit naar mede-supporters: óf iedereen erin, óf niemand. De ander spreekt vanuit loyaliteit naar spelers en staf, die natuurlijk alle steun kunnen gebruiken."

Vooralsnog heeft alleen FC Twente besloten geen toeschouwers toe te laten in het stadion zolang, vanwege de coronamaatregelen, slechts één derde daarvan gebruikt mag worden. De andere clubs maken wel gebruik van de nieuwe mogelijkheid.

Meer uit Voetbal

Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

3 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

3 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

3 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

4 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

4 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

6 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

6 uur geleden