Go Ahead Eagles laat supporters meebeslissen over openen stadion
DEVENTER (ANP) - Voetbalclub Go Ahead Eagles laat supporters meebeslissen of het stadion in Deventer opengaat voor publiek of niet. De profclubs mogen sinds afgelopen week weer één derde van de capaciteit van hun stadions gebruiken. Go Ahead Eagles, dat net als de andere clubs veel liever minimaal twee derde van het stadion wil kunnen benutten, twijfelt of het daarvan gebruik wil maken en laat seizoenkaarthouders en businesspartners nu via een poll meebeslissen.
"De toegestane één derde stadioncapaciteit stelt club en achterban namelijk voor een groot dilemma", meldt de nummer 13 van de Eredivisie, die op zondag 13 februari in de eigen Adelaarshorst tegen AZ speelt. "In tegenstelling tot de nodige andere clubs kan Go Ahead Eagles met één derde van de stadioncapaciteit bij lange na niet alle seizoenkaarthouders en Business Club-leden toelaten. De grote vraag: moet in dat geval het hele stadion dicht blijven of maakt Go Ahead Eagles wel ‘gewoon’ gebruik van de circa 3400 plekken die vergeven mogen worden?" De club uit Deventer neemt maandag een besluit, onder meer op basis van de uitkomst van de poll.
Algemeen directeur Jan Willem van Dop voerde begin deze week overleg met vertegenwoordigers van de supporters en sponsoren, ook om hun mening te peilen. Toen bleek een meerderheid voor het dichthouden van het stadion zolang slechts één derde daarvan gebruikt mag worden. Naar aanleiding van de berichtgeving over deze peiling lieten heel wat seizoenkaarthouders de club weten wél graag naar het stadion te willen komen.
"Het lastige is: ik begrijp de argumenten van de supportersgeledingen op maandagavond, maar ook van de seizoenkaarthouders die ik nu op de mail en/of aan de lijn heb", aldus Van Dop. "Niemand heeft ongelijk in dezen. De beslissing van het kabinet heeft ons voor het grootste dilemma gesteld dat ik heb meegemaakt in mijn jaren in de voetbalwereld. De één spreekt vanuit loyaliteit naar mede-supporters: óf iedereen erin, óf niemand. De ander spreekt vanuit loyaliteit naar spelers en staf, die natuurlijk alle steun kunnen gebruiken."
Vooralsnog heeft alleen FC Twente besloten geen toeschouwers toe te laten in het stadion zolang, vanwege de coronamaatregelen, slechts één derde daarvan gebruikt mag worden. De andere clubs maken wel gebruik van de nieuwe mogelijkheid.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft ondanks het felle verzet van onder meer de UEFA verklaard door te gaan met zijn commercialiseringsplan. De wereldvoetbalbond sloeg tevens terug naar de critici. "Niemand verkoopt het voetbal", schreef de FIFA in een verklaring. "Dit is iets waar de FIFA nooit op zou ingaan."
33 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
11 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
13 uur geleden