Go Ahead Eagles laat na overleg fans toe in stadion
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles gaat het stadion bij thuiswedstrijden openstellen voor bezoekers. De leiding van de club voerde de afgelopen dagen overleg met alle betrokkenen, zoals spelers en fans. Daarop werd besloten een derde van de capaciteit te gebruiken, zoals is toegestaan binnen de huidige coronamaatregelen van het kabinet.
Go Ahead Eagles zag daarmee af van de mogelijkheid het stadion in zijn geheel dicht te laten. Eerder deed FC Twente dat wel, onder het motto iedereen naar binnen of niemand naar binnen. Met de huidige maatregelen kunnen niet alle seizoenkaarthouders en sponsoren naar binnen bij de meeste clubs, waardoor keuzes moeten worden gemaakt.
"Uiteraard hebben we dit met de allerbeste bedoelingen gedaan, anders steek je er niet zoveel tijd en energie in", aldus algemeen directeur Jan Willem van Dop. "We wilden bij het maken van de keuze niet voor de mensen spreken, maar mét de mensen. Want dat is waar het bij dit enorme dilemma precies om gaat: niet om het geld, of om de organisatie, maar om de mensen."
Go Ahead Eagles heeft alle meningen van de afgelopen dagen besproken en besloten om een derde van de capaciteit te benutten. "Wij hebben vanaf het begin beseft dat we het binnen deze maatregel nooit iedereen naar de zin kunnen maken", vervolgt Van Dop. "Bij de andere clubs hebben we eerder kunnen zien dat, welk besluit er ook is genomen, teleurgestelde reacties volgden van mensen die het er niet mee eens zijn. Dat zal bij ons niet anders zijn."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
13 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
16 uur geleden