Go Ahead Eagles komt ook tegen PEC terug uit verloren positie
DEVENTER (ANP) - De wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle heeft geen winnaar opgeleverd (2-2). Net als vorige week tegen AZ (2-2), vocht de thuisploeg zich na rust terug na een achterstand van twee doelpunten.
Trainer Paul Simonis van de Eagles waarschuwde zijn spelers de 108e editie van de IJsselderby niet te licht op te vatten. "Feyenoord zou ook van Ajax winnen, maar dat pakte anders uit", zei de coach. Het leek alsof hij een voorgevoel had, want Go Ahead Eagles stond na de eerste helft met 0-2 achter, net als Feyenoord woensdag tegen Ajax.
Davy van den Berg maakte in de twintigste minuut de openingstreffer. Vijf minuten later scoorde Jamiro Monteiro opnieuw voor de bezoekers. Kort voor het eerste doelpunt van Van den Berg liet Filip Krastev na een fout van doelman Luca Plogmann van de thuisploeg af te straffen.
Oliver Edvardsen gaf het thuispubliek weer hoop met een doelpunt in de 47e minuut. Twee minuten later leek Dylan Vente de score op 1-3 te brengen, maar de videoscheidsrechter keurde deze treffer af. Hij zag dat Sherel Floranus, die de bal aan Vente gaf, buitenspel stond. De Eagles werden sterker maar doelman Jasper Schendelaar voorkwam de gelijkmaker van Oliver Antman. Hij had in de 67e minuut geen antwoord op een afstandsschot van Enric Llansana 2-2.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden