Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead Eagles boekt eerste zege sinds terugkeer in Eredivisie

Go Ahead Eagles boekt eerste zege sinds terugkeer in Eredivisie

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste wedstrijd na terugkeer in de Eredivisie gewonnen. In de eigen Adelaarshorst werd Sparta Rotterdam verslagen, 2-0. De vorig seizoen uit de Keuken Kampioen Divisie gepromoveerde club van trainer Kees van Wonderen verloor eerder van Heerenveen en Feyenoord.

Al na 6 minuten kwam Go Ahead Eagles op voorsprong. Justin Bakker scoorde uit een strafschop, toegekend na een overtreding op de Zweed Isac Lidberg. Het was het eerste doelpunt in de Eredivisie voor Go Ahead sinds 14 mei 2017. De vorige werd ook gemaakt in een thuiswedstrijd tegen Sparta, door Darren Maatsen.

Met respectievelijk een kopbal en een schot net naast waren voor de thuisclub onder meer ook Lidberg en Ragnar Oratmangoen dichtbij een treffer. Voor Sparta waren Emanuel Emegha en Lennart Thy gevaarlijk, maar doelman Warner Hahn greep goed in.

Rode kaart

Amper 10 minuten na rust moest Sparta ook nog eens met een man minder verder, na de rode kaart voor de Luxemburger Mica Pinto. De thuisclub kon de wedstrijd daardoor naar zich toetrekken. Na een uur werd het 2-0 door Giannis Botos, die raak kopte op aangeven van Boyd Lucassen.

Sparta heeft na drie wedstrijden 1 punt.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

8 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

10 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

10 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

16 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

1 dag geleden