Go Ahead Eagles boekt eerste zege sinds terugkeer in Eredivisie
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste wedstrijd na terugkeer in de Eredivisie gewonnen. In de eigen Adelaarshorst werd Sparta Rotterdam verslagen, 2-0. De vorig seizoen uit de Keuken Kampioen Divisie gepromoveerde club van trainer Kees van Wonderen verloor eerder van Heerenveen en Feyenoord.
Al na 6 minuten kwam Go Ahead Eagles op voorsprong. Justin Bakker scoorde uit een strafschop, toegekend na een overtreding op de Zweed Isac Lidberg. Het was het eerste doelpunt in de Eredivisie voor Go Ahead sinds 14 mei 2017. De vorige werd ook gemaakt in een thuiswedstrijd tegen Sparta, door Darren Maatsen.
Met respectievelijk een kopbal en een schot net naast waren voor de thuisclub onder meer ook Lidberg en Ragnar Oratmangoen dichtbij een treffer. Voor Sparta waren Emanuel Emegha en Lennart Thy gevaarlijk, maar doelman Warner Hahn greep goed in.
Rode kaart
Amper 10 minuten na rust moest Sparta ook nog eens met een man minder verder, na de rode kaart voor de Luxemburger Mica Pinto. De thuisclub kon de wedstrijd daardoor naar zich toetrekken. Na een uur werd het 2-0 door Giannis Botos, die raak kopte op aangeven van Boyd Lucassen.
Sparta heeft na drie wedstrijden 1 punt.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden