Go Ahead Eagles bezorgt Sparta eerste nederlaag
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Sparta de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. De bezoekers uit Deventer wonnen op Het Kasteel met 2-1 en kwamen daarmee op 6 punten uit vijf duels, net zoveel als de Rotterdammers.
Go Ahead Eagles kwam in de 21e minuut aan de leiding. De Deen Jakob Breum kon ongehinderd de bal in het strafschopgebied voor zijn rechterbeen leggen en passeerde Nick Olij in de korte hoek. De Sparta-doelman had een kleine tien minuten later geluk dat een schot vanaf de middenlijn van de Zweed Victor Edvardsen over hem tegen de lat belandde.
Edvardsen had kort na rust alsnog succes. Opnieuw met een lob waarmee hij Olij nu vanaf de rand van het strafschopgebied passeerde.
Sparta zette na een uur toch wat aan. Eagles-doelman Luca Plogmann redde met de vuist op een inzet van Camiel Neghli uit een vrije trap en pakte ook de rebound van het hoofd van Charles-Andreas Brym. Neghli kreeg nog een kans zijn ploeg weer dichterbij te brengen, maar schoot naast.
Invaller Shunsuke Mito slaagde er in de 80e minuut wel in Plogmann met een afstandsschot te verrassen: 1-2.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
16 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden