Go Ahead Eagles bezorgt Sparta eerste nederlaag
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Sparta de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. De bezoekers uit Deventer wonnen op Het Kasteel met 2-1 en kwamen daarmee op 6 punten uit vijf duels, net zoveel als de Rotterdammers.
Go Ahead Eagles kwam in de 21e minuut aan de leiding. De Deen Jakob Breum kon ongehinderd de bal in het strafschopgebied voor zijn rechterbeen leggen en passeerde Nick Olij in de korte hoek. De Sparta-doelman had een kleine tien minuten later geluk dat een schot vanaf de middenlijn van de Zweed Victor Edvardsen over hem tegen de lat belandde.
Edvardsen had kort na rust alsnog succes. Opnieuw met een lob waarmee hij Olij nu vanaf de rand van het strafschopgebied passeerde.
Sparta zette na een uur toch wat aan. Eagles-doelman Luca Plogmann redde met de vuist op een inzet van Camiel Neghli uit een vrije trap en pakte ook de rebound van het hoofd van Charles-Andreas Brym. Neghli kreeg nog een kans zijn ploeg weer dichterbij te brengen, maar schoot naast.
Invaller Shunsuke Mito slaagde er in de 80e minuut wel in Plogmann met een afstandsschot te verrassen: 1-2.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
7 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
14 uur geleden