Go Ahead Eagles bezorgt Fortuna eerste nederlaag in Eredivisie
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Fortuna Sittard de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de Adelaarshorst in Deventer werd het 3-0 voor de thuisploeg door treffers van Oliver Edvardsen, Sylla Sow en Philippe Rommens.
De Eagles komen door de zege op 10 punten en passeren de Limburgers op de ranglijst. Go Ahead staat vijfde met 10 punten. Fortuna is zesde met één punt minder.
Fortuna begon in Deventer met vijf competitiewedstrijden zonder nederlaag. Dat deden de Limburgers ook in 1989 en 1990. Een unieke zesde wedstrijd zonder nederlaag kwam er echter niet.
Sterker
Go Ahead was de hele eerste helft sterker en drukte dat in de 37e minuut uit in een doelpunt. Uit een voorzet van Bobby Adekanye kon Edvardsen binnenschieten. Het is het derde doelpunt dit seizoen van de Noor.
Ook in de tweede helft begonnen de Eagles goed. Bas Kuipers kreeg een goede kans, maar doelman Ivor Pandur bracht redding. Daarna werden de bezoekers sterker en kregen kansen via Tijjani Noslin. Deroy Duarte schoot nog van afstand op de paal.
Sow zorgde voor de tweede treffer. Nadat een kopbal van Evert Linthorst werd tegengehouden, schoot Sow raak. Rommens bepaalde de eindstand op 3-0 met een fraaie vrije trap. Het is de derde thuiszege van de Eagles dit seizoen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
15 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
16 uur geleden