Go Ahead Eagles bezorgt Fortuna eerste nederlaag in Eredivisie
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Fortuna Sittard de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de Adelaarshorst in Deventer werd het 3-0 voor de thuisploeg door treffers van Oliver Edvardsen, Sylla Sow en Philippe Rommens.
De Eagles komen door de zege op 10 punten en passeren de Limburgers op de ranglijst. Go Ahead staat vijfde met 10 punten. Fortuna is zesde met één punt minder.
Fortuna begon in Deventer met vijf competitiewedstrijden zonder nederlaag. Dat deden de Limburgers ook in 1989 en 1990. Een unieke zesde wedstrijd zonder nederlaag kwam er echter niet.
Sterker
Go Ahead was de hele eerste helft sterker en drukte dat in de 37e minuut uit in een doelpunt. Uit een voorzet van Bobby Adekanye kon Edvardsen binnenschieten. Het is het derde doelpunt dit seizoen van de Noor.
Ook in de tweede helft begonnen de Eagles goed. Bas Kuipers kreeg een goede kans, maar doelman Ivor Pandur bracht redding. Daarna werden de bezoekers sterker en kregen kansen via Tijjani Noslin. Deroy Duarte schoot nog van afstand op de paal.
Sow zorgde voor de tweede treffer. Nadat een kopbal van Evert Linthorst werd tegengehouden, schoot Sow raak. Rommens bepaalde de eindstand op 3-0 met een fraaie vrije trap. Het is de derde thuiszege van de Eagles dit seizoen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden