Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Go Ahead Eagles bezorgt Fortuna eerste nederlaag in Eredivisie

Go Ahead Eagles bezorgt Fortuna eerste nederlaag in Eredivisie

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Fortuna Sittard de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de Adelaarshorst in Deventer werd het 3-0 voor de thuisploeg door treffers van Oliver Edvardsen, Sylla Sow en Philippe Rommens.

De Eagles komen door de zege op 10 punten en passeren de Limburgers op de ranglijst. Go Ahead staat vijfde met 10 punten. Fortuna is zesde met één punt minder.

Fortuna begon in Deventer met vijf competitiewedstrijden zonder nederlaag. Dat deden de Limburgers ook in 1989 en 1990. Een unieke zesde wedstrijd zonder nederlaag kwam er echter niet.

Sterker

Go Ahead was de hele eerste helft sterker en drukte dat in de 37e minuut uit in een doelpunt. Uit een voorzet van Bobby Adekanye kon Edvardsen binnenschieten. Het is het derde doelpunt dit seizoen van de Noor.

Ook in de tweede helft begonnen de Eagles goed. Bas Kuipers kreeg een goede kans, maar doelman Ivor Pandur bracht redding. Daarna werden de bezoekers sterker en kregen kansen via Tijjani Noslin. Deroy Duarte schoot nog van afstand op de paal.

Sow zorgde voor de tweede treffer. Nadat een kopbal van Evert Linthorst werd tegengehouden, schoot Sow raak. Rommens bepaalde de eindstand op 3-0 met een fraaie vrije trap. Het is de derde thuiszege van de Eagles dit seizoen.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

12 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

12 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

15 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

18 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

19 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

20 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

21 uur geleden