Go Ahead Eagles bezorgt Fortuna eerste nederlaag in Eredivisie
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft Fortuna Sittard de eerste nederlaag van het seizoen toegebracht. In de Adelaarshorst in Deventer werd het 3-0 voor de thuisploeg door treffers van Oliver Edvardsen, Sylla Sow en Philippe Rommens.
De Eagles komen door de zege op 10 punten en passeren de Limburgers op de ranglijst. Go Ahead staat vijfde met 10 punten. Fortuna is zesde met één punt minder.
Fortuna begon in Deventer met vijf competitiewedstrijden zonder nederlaag. Dat deden de Limburgers ook in 1989 en 1990. Een unieke zesde wedstrijd zonder nederlaag kwam er echter niet.
Sterker
Go Ahead was de hele eerste helft sterker en drukte dat in de 37e minuut uit in een doelpunt. Uit een voorzet van Bobby Adekanye kon Edvardsen binnenschieten. Het is het derde doelpunt dit seizoen van de Noor.
Ook in de tweede helft begonnen de Eagles goed. Bas Kuipers kreeg een goede kans, maar doelman Ivor Pandur bracht redding. Daarna werden de bezoekers sterker en kregen kansen via Tijjani Noslin. Deroy Duarte schoot nog van afstand op de paal.
Sow zorgde voor de tweede treffer. Nadat een kopbal van Evert Linthorst werd tegengehouden, schoot Sow raak. Rommens bepaalde de eindstand op 3-0 met een fraaie vrije trap. Het is de derde thuiszege van de Eagles dit seizoen.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
20 uur geleden