Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GM verliest op Wall Street na tegenvallende cijferupdate

GM verliest op Wall Street na tegenvallende cijferupdate

NEW YORK (ANP) - Autoproducent General Motors (GM) stond woensdag bij opening van de aandelenbeurzen in New York bij de verliezers. De onderneming kwam met een tegenvallende handelsupdate en werd daar door beleggers op afgerekend. Verder reageerden beleggers op cijfers over de werkgelegenheid in de VS. Het aantal nieuwe banen in het Amerikaanse bedrijfsleven nam veel minder hard toe dan waar door kenners rekening mee werd gehouden.

De graadmeters op Wall Street openden overwegend met verlies. De leidende Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,4 procent lager op 34.955 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 4409 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg een fractie tot 14,772 punten.

Net als veel sectorgenoten kampte GM met tekorten aan onderdelen als chips. Daartegenover stond wel dat het bedrijf meer van zijn duurdere pick-uptrucks en andere auto's waar een hogere marge op zit verkocht. De automaker verhoogde wel zijn verwachtingen voor het hele jaar. Het aandeel noteerde in de vroege handel bijna 7 procent lager.

CVS Health

Ook zorgverzekeraar en apothekersbedrijf CVS Health kwam met cijfers. De onderneming wist daarbij de verwachtingen van kenners te overtreffen wat betreft de winst. Met name de vergelijkbare omzetten in de filialen van de onderneming stegen daarbij harder dan voorzien. Het aandeel verloor evenwel dik 3 procent aan waarde.

Andere bedrijven die met cijfers kwamen waren levensmiddelenconcern Kraft Heinz (min 4,1 procent), maker van huishoudbenodigdheden Tupperware (plus 13 procent) en producent van videogames Activision Blizzard (plus 4 procent), bekend van games als Candy Crush en Call of Duty. Ook handelsplatform Robinhood wist de aandacht op zich gericht na de koerssprong een dag eerder. Daarbij noteerde het aandeel voor het eerst boven de introductieprijs van 38 dollar. In de vroege handel op woensdag won Robinhood weer 65 procent aan beurswaarde.

Personeel werven

Uit een rapport van loonstrookverwerker ADP bleek dat Amerikaanse bedrijven moeite hebben met het werven van personeel nu de economie weer flink aantrekt en de vraag naar extra werknemers toeneemt. Volgens ADP kwamen er afgelopen maand slechts 330.000 nieuwe banen bij in het bedrijfsleven in de Verenigde Staten. Economen hadden in doorsnee op 683.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend. Het cijfer van juni werd daarnaast ook nog neerwaarts herzien.

De euro was 1,1895 dollar waard, tegen 1,1881 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent goedkoper op 68,58 dollar. Brentolie zakte 1,5 procent in prijs tot 70,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Google schikt rechtszaak om discriminatie voor 50 miljoen dollar

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.

59 minuten geleden
Zwitserland en VS 'versnellen' onderhandelingen over tarieven

GENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.

1 uur geleden
AEX sluit iets hoger na handelsdeal VS en VK

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.

2 uur geleden
Vakbond overlegt met personeel Tata Steel over mogelijke staking

VELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.

3 uur geleden
Koper vakantieparken wil toch met Gillis praten over deal

MENAAM (ANP) - De koper van tien vakantieparken van Peter Gillis zoekt naar overeenstemming met de realityster om de koop toch te laten plaatsvinden. Daarmee is er sprake van een koerswijziging. Eerst weigerde koper Taeke Dijkstra te betalen door de problemen van Gillis met de Belastingdienst, maar zijn nieuwe advocaat Oscar van Oorschot overtuigde hem toch weer in gesprek te gaan. Dat bevestigt Van Oorschot na berichtgeving van Omroep Brabant.

4 uur geleden
Wall Street licht hoger in afwachting van gesprekken VS en China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag licht omhoog. Beleggers wachten vooral op de gesprekken tussen de Verenigde Staten en China komend weekend. De delegaties van beide landen ontmoeten elkaar zaterdag in het Zwitserse Genève. Het zijn de eerste gesprekken tussen China en de VS sinds president Donald Trump zijn handelstarieven onthulde. Trump sloot donderdag al een handelsdeal met het Verenigd Koninkrijk en gaf aan dat de torenhoge importheffingen op Chinese goederen verlaagd kunnen worden als de onderhandelingen goed verlopen.

4 uur geleden
Bondskanselier Merz wil af van 'anti-wegkijkwet' in EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - De nieuwe bondskanselier van Duitsland, Friedrich Merz, wil dat de Europese Unie helemaal afziet van regels die grote bedrijven verplichten misstanden bij leveranciers tegen te gaan. "We zullen de nationale wet in Duitsland intrekken. Ik verwacht ook van de Europese Unie dat ze deze stap volgt en deze richtlijn daadwerkelijk opheft", zei de CDU-politicus over de zogeheten antiwegkijkwet. Hij zei dit in een persconferentie die hij samen met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gaf.

5 uur geleden