Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GM schikt met LG over kosten terugroepactie Chevrolet Bolt

GM schikt met LG over kosten terugroepactie Chevrolet Bolt

DETROIT (ANP/AFP) - Het Amerikaanse autoconcern General Motors (GM) heeft een schikking getroffen met het Zuid-Koreaanse LG Electronics over de kosten die GM moest maken voor het terugroepen van de Chevrolet Bolt omdat de batterij van de elektrische auto zomaar in brand kon vliegen. Daarbij werden de batterijen van de Bolt vervangen.

GM krijgt nu een vergoeding van LG van 1,9 miljard dollar, omgerekend meer dan 1,6 miljard euro. Vanwege het brandgevaar van de Bolt werden meer dan 140.000 auto's terug naar de garage geroepen.

GM waarschuwde eigenaren van de Bolt om hun auto niet binnen te parkeren en ook niet in de buurt van gebouwen en andere auto's. Ook raadde de autobouwer af om de batterij 's nachts op te laden. Volgens het concern zijn er meer dan tien branden geweest door oververhitting van de accu.

In Nederland werden door Opel eerder al bijna 3400 Ampera-e-modellen teruggeroepen. Deze auto's maakten gebruik van dezelfde accu als de Bolt.

Meer uit Financieel

Ford verwacht klap van 1,5 miljard dollar door heffingen Trump

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiƫle verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.

1 uur geleden
Ford verwacht klap van 1,5 miljard dollar door heffingen Trump

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiƫle verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.

6 uur geleden
OpenAI komt terug op plannen om commercieel bedrijf te worden

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, komt terug op plannen om een commercieel bedrijf met een winstoogmerk te worden. Het bedrijf meldt in een verklaring dat zijn non-profittak de controle blijft houden over OpenAI, terwijl de winstgevende divisie wordt omgevormd tot een maatschappelijke onderneming.

7 uur geleden
Wall Street sluit met kleine minnen, entertainmentconcerns dalen

NEW YORK (ANP) - Wall Street sloot maandag met kleine verliezen, na de opmars vorige week. Beleggers verwerkten de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Entertainmentconcerns daalden op de aandelenbeurzen in New York.

7 uur geleden
Witte Huis: regering heeft nog niets besloten over filmheffing

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft nog geen definitieve beslissingen genomen over de heffing van 100 procent op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis maandag gezegd over de maatregel die Trump zondag aankondigde.

9 uur geleden
Skechers overgenomen door investeringsfonds, verdwijnt van beurs

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse sportschoenenmerk Skechers wordt overgenomen door investeringsfonds 3G Capital. De deal wordt naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond, waarna het schoenenmerk van de beurs in New York verdwijnt.

10 uur geleden
Aanvraag bankroet Ebusco ingetrokken na betaling geldschieter

DEURNE (ANP) - De faillissementsaanvraag die een toeleverancier van Ebusco voor het bedrijf heeft ingediend, is ingetrokken. Dit meldt de elektrische bussenbouwer maandag. De rechtszaak hierover, die dinsdag zou plaatsvinden, gaat niet meer door.

11 uur geleden