Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GM bij winnaars op Wall Street na sterke resultaten

GM bij winnaars op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse autofabrikant boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel hoger uit dan kenners hadden verwacht. Dankzij de sterke verkopen van pick-ups en SUV's op de thuismarkt schroefde GM zijn winstverwachting voor het hele jaar op. Het aandeel werd ruim 5 procent hoger gezet.

Beleggers wachten nog op de kwartaalresultaten van Tesla, die na de slotbel bekend worden gemaakt. De elektrische autofabrikant kampt met tegenvallende verkopen en verlaagde onlangs de prijzen om de verkopen aan te jagen. Analisten verwachten dat de omzet van Tesla in het afgelopen kwartaal voor het eerst in vier jaar is gedaald en de winst flink is afgenomen. Het aandeel Tesla, dat dit jaar al met ruim 40 procent is gezakt, klom 1,4 procent.

De algehele stemming op Wall Street was positief, na het herstel een dag eerder. Vorige week stonden de Amerikaanse aandelen nog flink onder druk door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten en de afnemende hoop op renteverlagingen in de VS. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 38.359 punten en de breder samengestelde S&P 500-index won 0,4 procent op 5033 punten. De Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 15.533 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten maandag al een zesdaagse verliesreeks te doorbreken.

PepsiCo verloor 2,5 procent. De frisdrank- en snackproducent, bekend van merken als Pepsi, 7Up, Lay's en Quaker, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen. De winstverwachting voor het hele jaar viel wel iets tegen.

UPS won 1,8 procent. De pakketbezorger zag de omzet en winst in het eerste kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Luchtvaartmaatschappij JetBlue Airways kelderde bijna 15 procent na een verlaging van de omzetverwachting voor het hele jaar. Defensieconcern Lockheed Martin klom 2,2 procent dankzij goed ontvangen resultaten.

Spotify maakte een koerssprong van ruim 13 procent. De muziekstreamingdienst zag het aantal gebruikers en betalende abonnees stijgen in het eerste kwartaal. Het bedrijf verwacht dat het aantal abonnees in het huidige kwartaal verder zal stijgen en hoopt dit jaar voor het eerst winstgevend te zijn.

De euro was 1,0685 dollar waard, tegen 1,0643 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 82,08 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 87,21 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse EU-parlementariërs verdeeld over Mercosur-stemming

STRAATSBURG (ANP) - Een deel van de Nederlandse Europese parlementariërs is tevreden over uitstel van stemming over het Mercosur-verdrag, een ander deel vindt het juist een gemiste kans. In een nauwe stemming van 334 voor- en 324 tegenstanders stemde het EU-parlement er woensdag voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen voor te leggen aan het EU-hof. Daarmee is de stemming in het parlement over de deal met anderhalf tot mogelijk twee jaar uitgesteld.

1 uur geleden
Greenpeace blij met twijfels Europees Parlement over Mercosur

BRUSSEL (ANP) - Greenpeace toont zich opgelucht nu het Europees Parlement heeft besloten de zogeheten Mercosur-handelsdeal ter beoordeling voor te leggen aan het Europees Hof. Volgens de klimaatorganisatie moeten de Europese Commissie en de nationale regeringen de bezwaren serieus nemen.

1 uur geleden
EU wil telecombedrijven makkelijker toegang geven tot netwerken

STRAATSBURG (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft een wetsvoorstel gepresenteerd dat telecombedrijven in de EU makkelijker en langduriger toegang moet geven tot glasvezel- en mobiele netwerken. Daarmee wil Brussel investeringen in sneller en betrouwbaarder internet stimuleren, de regels voor telecomaanbieders eenvoudiger maken en ze beter op elkaar afstemmen.

2 uur geleden
Europese Commissie betreurt besluit over rechtszaak Mercosur

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie betreurt het besluit van het Europees Parlement om de vrijhandelsovereenkomst met de Mercosur-landen voor te leggen aan het Europees Hof van Justitie. Dat zei een commissiewoordvoerder woensdag.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt Mercosur-deal naar rechtbank

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ervoor gestemd de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen naar het Europees Hof te sturen voor beoordeling. Zij vinden dat het proces rondom de handelsdeal niet democratisch is verlopen, omdat de Europese Commissie al een voorlopig akkoord heeft gesloten zonder instemming van het parlement en nationale parlementen.

2 uur geleden
Spaanse grootbank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela

DAVOS (ANP/RTR) - De Spaanse bank BBVA ziet grote mogelijkheden in Venezuela nu de Verenigde Staten de controle hebben genomen over de Venezolaanse olie-industrie. Dat zei BBVA-voorzitter Carlos Torres van de tweede bank van Spanje op het World Economic Forum. BBVA is de enige buitenlandse bank met een grote aanwezigheid in Venezuela.

3 uur geleden
Duitse staalproductie gedaald naar laagste niveau sinds 2009

BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.

3 uur geleden