GM bij winnaars op Wall Street na sterke resultaten
NEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse autofabrikant boekte afgelopen kwartaal veel meer winst dan verwacht. Ook de omzet viel hoger uit dan kenners hadden verwacht. Dankzij de sterke verkopen van pick-ups en SUV's op de thuismarkt schroefde GM zijn winstverwachting voor het hele jaar op. Het aandeel werd ruim 5 procent hoger gezet.
Beleggers wachten nog op de kwartaalresultaten van Tesla, die na de slotbel bekend worden gemaakt. De elektrische autofabrikant kampt met tegenvallende verkopen en verlaagde onlangs de prijzen om de verkopen aan te jagen. Analisten verwachten dat de omzet van Tesla in het afgelopen kwartaal voor het eerst in vier jaar is gedaald en de winst flink is afgenomen. Het aandeel Tesla, dat dit jaar al met ruim 40 procent is gezakt, klom 1,4 procent.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na het herstel een dag eerder. Vorige week stonden de Amerikaanse aandelen nog flink onder druk door de oplopende spanningen in het Midden-Oosten en de afnemende hoop op renteverlagingen in de VS. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 38.359 punten en de breder samengestelde S&P 500-index won 0,4 procent op 5033 punten. De Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 15.533 punten. De S&P 500 en de Nasdaq wisten maandag al een zesdaagse verliesreeks te doorbreken.
PepsiCo verloor 2,5 procent. De frisdrank- en snackproducent, bekend van merken als Pepsi, 7Up, Lay's en Quaker, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, mede dankzij prijsverhogingen. De winstverwachting voor het hele jaar viel wel iets tegen.
UPS won 1,8 procent. De pakketbezorger zag de omzet en winst in het eerste kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Luchtvaartmaatschappij JetBlue Airways kelderde bijna 15 procent na een verlaging van de omzetverwachting voor het hele jaar. Defensieconcern Lockheed Martin klom 2,2 procent dankzij goed ontvangen resultaten.
Spotify maakte een koerssprong van ruim 13 procent. De muziekstreamingdienst zag het aantal gebruikers en betalende abonnees stijgen in het eerste kwartaal. Het bedrijf verwacht dat het aantal abonnees in het huidige kwartaal verder zal stijgen en hoopt dit jaar voor het eerst winstgevend te zijn.
De euro was 1,0685 dollar waard, tegen 1,0643 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 82,08 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent duurder, op 87,21 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
4 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
6 uur geleden