Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Glow Eindhoven 2020 grootste lichtkunstwerk ter wereld

Glow Eindhoven 2020 grootste lichtkunstwerk ter wereld

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven is sinds 17.00 uur donderdagmiddag in een overweldigend blauw licht gedompeld door het volgens de organisatie van Glow grootste lichtkunstwerk ter wereld. Door corona kon het jaarlijkse drukbezochte lichtspektakel Glow niet op de gebruikelijke manier doorgaan. In plaats daarvan wordt de stad sinds donderdagavond gehuld in een reusachtige cocon van blauw licht, schijnend vanuit 1500 blauwe lampen op talloze daken. Het project heeft een omtrek van maar liefst 80 vierkante kilometer.

De organisatie had het lichtkunstwerk tot het laatste moment geheim gehouden om te voorkomen dat er te veel mensen naar Eindhoven zouden reizen. Om die reden wordt ook niet bekend gemaakt wanneer het licht weer uitgaat. "Als het te druk wordt, gaat de stekker eruit", waarschuwde een woordvoerster van Glow.

"We willen een gebaar maken voor Eindhoven, Nederland en de hele wereld, iedereen een hart onder de riem steken in deze coronatijd. We verbinden met behulp van licht, iets dat Eindhoven natuurlijk al decennialang doet. Met als boodschap ‘connecting the dots’, want een gevoel van verbinding is juist nu heel belangrijk", aldus de woordvoerster.

Het lichtend blauwe kunstwerk is gemaakt door de Finse lichtkunstenaar Kari Kola, die ook al eens Stonehenge in de schijnwerpers zette. Boven deze stralende cocon zweven bij de meest iconische gebouwen van de stad zo’n duizend rode recycleerbare ballonnen met lampjes, gemaakt door de Nederlandse kunstenaar Ivo Schoofs. Voor het lichtspektakel zijn ook alle basisscholen in Eindhoven gemobiliseerd. Schoolkinderen hebben zo’n 20.000 kleine kunstwerkjes gemaakt met lampjes erin, die aan de ramen worden geplakt.

"Dit alles bij elkaar zorgt voor een onwerkelijke, magische en vooral gigantische lichtshow die de bewoners kunnen bewonderen vanaf het balkon, dakterras of vanachter het keukenraam", aldus Glow. "Voor de rest van de wereld is het lichtwonder te bewonderen via een livestream en mocht je toevallig in het vliegtuig of op een satelliet zitten, dan bof je: het kunstwerk is ook te zien vanuit de nabije ruimte."

Meer uit Binnenland

Straffen voor geweld tegen vrouw rond onrust asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.

5 uur geleden
23 jaar cel voor Nederlandse vader wegens moord op zoon in België

ANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.

6 uur geleden
NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

6 uur geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

7 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

7 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

7 uur geleden