Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Glow Eindhoven 2020 grootste lichtkunstwerk ter wereld

Glow Eindhoven 2020 grootste lichtkunstwerk ter wereld

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven is sinds 17.00 uur donderdagmiddag in een overweldigend blauw licht gedompeld door het volgens de organisatie van Glow grootste lichtkunstwerk ter wereld. Door corona kon het jaarlijkse drukbezochte lichtspektakel Glow niet op de gebruikelijke manier doorgaan. In plaats daarvan wordt de stad sinds donderdagavond gehuld in een reusachtige cocon van blauw licht, schijnend vanuit 1500 blauwe lampen op talloze daken. Het project heeft een omtrek van maar liefst 80 vierkante kilometer.

De organisatie had het lichtkunstwerk tot het laatste moment geheim gehouden om te voorkomen dat er te veel mensen naar Eindhoven zouden reizen. Om die reden wordt ook niet bekend gemaakt wanneer het licht weer uitgaat. "Als het te druk wordt, gaat de stekker eruit", waarschuwde een woordvoerster van Glow.

"We willen een gebaar maken voor Eindhoven, Nederland en de hele wereld, iedereen een hart onder de riem steken in deze coronatijd. We verbinden met behulp van licht, iets dat Eindhoven natuurlijk al decennialang doet. Met als boodschap ‘connecting the dots’, want een gevoel van verbinding is juist nu heel belangrijk", aldus de woordvoerster.

Het lichtend blauwe kunstwerk is gemaakt door de Finse lichtkunstenaar Kari Kola, die ook al eens Stonehenge in de schijnwerpers zette. Boven deze stralende cocon zweven bij de meest iconische gebouwen van de stad zo’n duizend rode recycleerbare ballonnen met lampjes, gemaakt door de Nederlandse kunstenaar Ivo Schoofs. Voor het lichtspektakel zijn ook alle basisscholen in Eindhoven gemobiliseerd. Schoolkinderen hebben zo’n 20.000 kleine kunstwerkjes gemaakt met lampjes erin, die aan de ramen worden geplakt.

"Dit alles bij elkaar zorgt voor een onwerkelijke, magische en vooral gigantische lichtshow die de bewoners kunnen bewonderen vanaf het balkon, dakterras of vanachter het keukenraam", aldus Glow. "Voor de rest van de wereld is het lichtwonder te bewonderen via een livestream en mocht je toevallig in het vliegtuig of op een satelliet zitten, dan bof je: het kunstwerk is ook te zien vanuit de nabije ruimte."

Meer uit Binnenland

Een van de zieke bemanningsleden cruiseschip is Nederlander

PRAIA (ANP) - Een van de twee zieke bemanningsleden aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is een Nederlander, meldt Oceanwide Expeditions via een communicatiebureau. Of de zieke het hantavirus heeft, is niet bekend.

10 minuten geleden
Luchtalarm op meerdere plekken afgegaan ondanks 4 mei

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland heeft maandag om 12.00 uur 4 mei het luchtalarm geklonken. Onder andere in de regio Rijnmond was dat het geval, hoorde een ANP-verslaggever. Volgens de Rijksoverheid mag het alarm op 4 mei nooit getest worden.

59 minuten geleden
Kaapverdië bereidt eventuele medische evacuatie cruiseschip voor

PRAIA (ANP/RTR) - De gezondheidsautoriteiten van Kaapverdië treffen voorbereidingen voor een eventuele medische evacuatie van passagiers van het cruiseschip MV Hondius. Dat schip ligt voor de kust van Kaapverdië, maar mag niet aanmeren in de haven van Praia vanwege mogelijke hantavirusbesmettingen, bevestigt de overheidsinstantie die verantwoordelijk is voor de volksgezondheid.

1 uur geleden
Advocaat: verdachte ontkent voorbereiden aanslag op prinsessen

DEN HAAG (ANP) - De 33-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia ontkent volgens zijn advocaat "met klem" dat hij de prinsessen zou willen doden. Dat zei zijn advocaat maandag in de rechtbank in Den Haag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak tegen Anne Romke van der H. uit het Groningse Uithuizen.

1 uur geleden
Taghi blijft ondanks verlengde zoektocht zonder advocaat

DEN HAAG (ANP) - Een hernieuwde poging om advocaten te vinden voor Ridouan Taghi (48) is niet geslaagd, meldt het dekenberaad maandag. De hoofdverdachte in het grote liquidatieproces zit daarom nog altijd zonder verdediging. Dat is al zo sinds de aanhouding van zijn voormalige raadsman Vito Shukrula meer dan een jaar geleden.

1 uur geleden
Nederlands cruiseschip met zieken mag niet aanmeren in Kaapverdië

PRAIA (ANP) - Opvarenden van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius mogen niet aan land in Kaapverdië. Dat meldt de BBC op gezag van lokale media en autoriteiten. Drie passagiers van dat schip zijn onlangs overleden nadat ze ziek waren geworden aan boord, onder wie twee Nederlanders. Een 69-jarige Brit ligt nog op de intensive care. Sinds het incident ligt het schip nabij de Kaapverdische hoofdstad Praia, waar passagiers dus niet van boord mogen, volgens de BBC om de lokale bevolking te beschermen.

2 uur geleden
Politie zoekt drie verdachten voor bekladding Nationaal Monument

AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.

2 uur geleden