Glory krijgt interim-wereldkampioen bij afwezigheid Verhoeven
AMSTERDAM (ANP) - Kickboksorganisatie Glory krijgt bij afwezigheid van de geblesseerde Rico Verhoeven een interim-wereldkampioen. De Nederlander staat nog enige tijd aan de kant met een knieblessure.
Verhoeven zou het aanvankelijk in maart opnemen tegen de Kroaat Antonio Plazibat, maar vlak voor de bekendmaking van het gevecht raakte de Nederlandse wereldkampioen geblesseerd. De 33-jarige kickbokser hoopt na de zomer weer "vechtklaar" te zijn.
Glory organiseert op 17 juni een vervangend gevecht voor Plazibat tegen de winnaar van Glory 85, dat op 29 april op het programma staat. De winnaar van de ontmoeting in juni krijgt de interim-wereldtitel en mag het waarschijnlijk later tegen Verhoeven opnemen.
Grand Prix
Glory heeft tevens de Grand Prix voor zwaargewichten weer in het leven geroepen. De organisatie maakte vrijdag bekend dat in december een jaarlijks terugkerend toernooi wordt gehouden met acht deelnemers, dat geldt als apart kampioenschap naast de bestaande wereldtitel. De winnaar van de Grand Prix ontvangt 500.000 dollar (470.000 euro). De deelnemers kunnen zich kwalificeren via Glory 85 en Glory 86, dat op 27 mei in de agenda staat.
De Glory Grand Prix is de opvolger van de K-1 Grand Prix, die in 2012 voor het laatst werd georganiseerd. De Nederlanders Peter Aerts, Ernesto Hoost, Remy Bonjasky, Sem Schilt en Alistair Overeem wonnen ooit het evenement.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
3 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
22 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
23 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
1 dag geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
2 dagen geleden