Glennis Grace blijft voorlopig vastzitten
AMSTERDAM (ANP) - Zangeres Glennis Grace komt nog niet vrij. Zij en twee andere verdachten in het onderzoek naar geweldsincidenten in een supermarkt afgelopen zaterdag blijven op last van de officier van justitie vastzitten, laat de politie in Amsterdam weten. Tot het moment van een eventuele voorgeleiding of heenzending doet de politie geen verdere mededelingen.
Glennis Grace zit al twee nachten vast. Ze werd aangehouden op verdenking van onder meer mishandeling. De politie heeft haar identiteit formeel niet bevestigd, maar de advocaat van de zangeres, Kerem Canatan, zei zondagavond dat het om haar gaat.
Zaterdag werden Glenda Batta, zoals de zangeres voluit heet, en haar 15-jarige zoon gearresteerd na een vermeend gevecht in een supermarkt. Volgens haar advocaat heeft ze een medewerker geduwd. Batta herkent zich niet in beschuldigingen dat ze ook geschopt en geslagen zou hebben.
Volgens de politie zijn de drie verdachten aangehouden op verdenking van vernieling, bedreiging en mishandeling van personeel. De derde verdachte is volgens YouTuber Yvonne Coldeweijer een vriend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende WK voetbal zullen er meer sportweddenschappen worden afgesloten en zullen aanbieders hierop inspelen met meer reclames, verwacht de Kansspelautoriteit (Ksa). "Dat hoeft geen slechte ontwikkeling te zijn, maar het WK heeft een grote aantrekkingskracht op jongvolwassenen, en juist die groep is kwetsbaarder voor gokverslaving", laat een woordvoerster weten. Daarom voert de toezichthouder een campagne om deze groep op de risico's te wijzen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 zei bijna de helft van de Nederlanders in de twaalf maanden daarvoor vrijwilligerswerk te hebben gedaan. Dit is vrijwel hetzelfde als in 2019, net voor de coronapandemie, maar wel iets lager dan in 2024 en 2023. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van een onderzoek onder bijna 8000 mensen van 15 jaar of ouder.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Den Bosch heeft een hulpverlener een beroepsverbod opgelegd vanwege ernstig alcoholmisbruik, dat leidde tot risico's voor de patiëntveiligheid. Zijn inschrijving in het BIG-register is doorgehaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 182.000 middelbare scholieren horen donderdag of ze geslaagd zijn voor hun eindexamen. Als dat zo is, dan kan de vlag uit, met daaraan de schooltas. Voor wie dat nodig is, volgt binnenkort een herkansing. Pas in het najaar wordt bekendgemaakt hoeveel leerlingen zijn geslaagd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal buitenlandse studenten in Nederland is dit jaar voor het eerst sinds 2006 gedaald. Dit collegejaar staan er in totaal 129.764 ingeschreven voor een volledige opleiding aan een Nederlandse hogeschool of universiteit. Dat is een lichte daling van 133 studenten vergeleken met vorig jaar, constateert de organisatie Nuffic, die zich inzet voor internationalisering in het hoger onderwijs.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De tablets liggen klaar in Ter Apel voor het nieuwe aanmeldproces dat asielzoekers vanaf vrijdag moeten doorlopen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Dan gaat het Europees asiel- en migratiepact in met een, zo wordt gehoopt, strengere asielprocedure met snellere doorlooptijd. Nieuw ingerichte loketten die kunnen worden uitgebreid naargelang de drukte, moeten daaraan meehelpen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeenteraad van Amsterdam heeft in meerderheid ingestemd met het coalitieakkoord dat PRO Amsterdam en D66 hebben gesloten. Beide coalitiepartijen stemden voor, de oppositie stemde tegen. PRO Amsterdam en D66 hebben samen 25 van de 45 zetels.
15 uur geleden