Glennis Grace blijft voorlopig vastzitten
AMSTERDAM (ANP) - Zangeres Glennis Grace komt nog niet vrij. Zij en twee andere verdachten in het onderzoek naar geweldsincidenten in een supermarkt afgelopen zaterdag blijven op last van de officier van justitie vastzitten, laat de politie in Amsterdam weten. Tot het moment van een eventuele voorgeleiding of heenzending doet de politie geen verdere mededelingen.
Glennis Grace zit al twee nachten vast. Ze werd aangehouden op verdenking van onder meer mishandeling. De politie heeft haar identiteit formeel niet bevestigd, maar de advocaat van de zangeres, Kerem Canatan, zei zondagavond dat het om haar gaat.
Zaterdag werden Glenda Batta, zoals de zangeres voluit heet, en haar 15-jarige zoon gearresteerd na een vermeend gevecht in een supermarkt. Volgens haar advocaat heeft ze een medewerker geduwd. Batta herkent zich niet in beschuldigingen dat ze ook geschopt en geslagen zou hebben.
Volgens de politie zijn de drie verdachten aangehouden op verdenking van vernieling, bedreiging en mishandeling van personeel. De derde verdachte is volgens YouTuber Yvonne Coldeweijer een vriend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft er in de Tweede Kamer voor gepleit dat Rusland verantwoordelijk wordt gehouden voor zijn oorlogsdaden. Hij vroeg Tweede Kamerleden en senatoren om pogingen te steunen om Rusland juridisch rekenschap te laten afleggen. "Gerechtigheid moet centraal staan bij het beëindigen van de oorlog."
31 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Hans Schiffers krijgt dit jaar de prestigieuze Marconi Oeuvre Award. Dat heeft AVROTROS, die de uitreiking van de prijs organiseert, dinsdag bekendgemaakt. De jury roemt Schiffers om het feit dat hij "al vier decennia, onafgebroken, een constante en toonaangevende kracht binnen de Nederlandse radio is".
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Peter Plasman, raadsman van de aangeefster in de zedenzaak tegen Marco Borsato, vindt het lastig te verteren dat het Openbaar Ministerie afziet van hoger beroep in de zaak.
49 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het ongeluk op de spoorwegovergang in Oss, dat in september 2018 vier kinderlevens kostte, is niet veroorzaakt door een op hol geslagen Stint. Dat benadrukte advocaat Carry Knoops dinsdag in de inleiding van het pleidooi van het verdedigingsteam op de vijfde zittingsdag in de Stint-zaak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep in de zaak tegen Marco Borsato. Dat heeft het OM dinsdag bekendgemaakt. Justitie verwacht "dat er een zeer kleine kans is dat het hof, bij de behandeling van de zaak in hoger beroep, wel tot een veroordeling zou komen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het register van de Raad van Europa voor schade geleden in Oekraïne zijn al zeker 86.000 claims binnengekomen. Dat zegt secretaris-generaal Alain Berset in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is omhooggeschoten. In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 2114 mensen in het aanmeldcentrum. Dat zijn er 146 meer dan de nacht ervoor.
1 uur geleden