
Glazen Huis van NPO 3FM komt dit jaar in Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - De inzamelingsactie NPO 3FM Serious Request wordt dit jaar vanuit Den Bosch gehouden. Het Glazen Huis komt op de Markt in de Brabantse stad te staan, heeft het radiostation donderdag bekendgemaakt. Tegelijkertijd kondigde de zender aan dat de opbrengst dit jaar naar Spieren voor Spieren gaat.
Volgens Spieren voor Spieren hebben 20.000 kinderen in Nederland een spierziekte. "Met donaties kunnen we baanbrekend onderzoek financieren, behandelingen en medicijnen beschikbaar maken en kinderen laten bewegen. Zo geven we hen de kans om weer mee te doen: op school, op het speelplein en in het leven."
Bij het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht is een Spieren voor Spieren Kindercentrum, dat aandoeningen vaststelt en de jonge patiënten behandelt. De artsen willen onder meer eigen trainingsprogramma's maken voor elk kind. "Voor kinderen met een spierziekte zijn een goede conditie en spierkracht van levensbelang", stelt Ludo van der Pol, hoofd van het kindercentrum.
Minder succesvolle edities
Burgemeester Jack Mikkers zegt dat Den Bosch graag een podium biedt aan Serious Request. "Juist in geven, tonen we wie wij zijn. In 's-Hertogenbosch geven we niet alleen met woorden, maar met onze sterkste en belangrijkste spier: het hart."
Serious Request bestaat sinds 2004 en vindt jaarlijks plaats in de week voor Kerstmis. Die hele week wordt radio gemaakt vanuit het Glazen Huis en kunnen luisteraars tegen betaling een plaat aanvragen. Welke dj's dit jaar in de tijdelijke radiostudio zitten, wordt later bekendgemaakt.
Na een aantal minder succesvolle edities is Serious Request de afgelopen jaren weer in populariteit gestegen. Vorig jaar werd ruim 13,8 miljoen euro voor stichting Metakids opgehaald, wat het op een na hoogste bedrag ooit was. Het jaar daarvoor was de eindstand bijna 7,8 miljoen euro voor Stichting ALS Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, de kapitein van het activistenschip dat naar de Gazastrook wilde varen, komt vrijdag toch niet terug naar Nederland. Dat meldt zijn familie.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS kampt vrijdagochtend in de gebieden waarin niet wordt gestaakt en wel treinen zouden moeten rijden, met een zeer verstoorde dienstregeling. Dat komt doordat sommige NS-medewerkers treinen niet willen rijden die bij een reguliere dienstregeling in het stakingsgebied beginnen, meldt een NS-woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De belangstelling onder Nederlanders om deze zomer naar de Verenigde Staten te reizen neemt in rap tempo af. Dat meldt de ANWB vrijdag op basis van eigen "recente representatieve onderzoeken".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept naar aanleiding van de aanval van Israël op Iran Nederlanders in de regio op hun vrienden en familie te laten weten hoe het met hen gaat. In een bericht op X adviseert het ministerie ook het nieuws goed in de gaten te houden en de instructies op te volgen van lokale autoriteiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis wil dat gemeenten aan de slag gaan met lokale hitteplannen. Er bestaat al een Nationaal Hitteplan dat organisaties moet helpen kwetsbare mensen te beschermen tijdens heet weer. Maar het Rode Kruis stelt dat met een lokaal hitteplan mensen nog beter geholpen kunnen worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit niet uit dat het in de EU zal pleiten om de twee uiterst rechtse Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich op de Europese sanctielijst te zetten. "Ik houd de optie open", zei premier Dick Schoof in de Tweede Kamer. Hij voegde eraan toe dat het kabinet zich er binnenkort over zal buigen.
11 uur geleden