
Glastuinbouw waarschuwt voor minder Nederlandse groenten en fruit
DEN HAAG (ANP) - Bijna een derde van de glastuinbouwondernemers in Nederland kan zijn rekeningen niet meer betalen of komt op korte termijn in liquiditeitsproblemen. Mede hierdoor zullen er de komende tijd minder Nederlandse groenten, fruit, bloemen en planten op de markt beschikbaar zijn. Dat concluderen de ondernemersorganisaties Plantum en Glastuinbouw Nederland na een enquête onder hun leden.
Zij voorzien dat het productaanbod in de schappen zal verschralen. Naar verwachting moet 8 procent van de ondervraagde ondernemers in de glastuinbouw dit jaar nog faillissement aanvragen. De brancheorganisaties waarschuwden eerder al voor de desastreuze gevolgen van de extreem hoge gas- en elektriciteitsprijzen, als de overheid geen maatregelen neemt.
Telers van potorchideeën worden momenteel het hardst getroffen. Inmiddels is een kwart van de productie noodgedwongen gestopt. Veel van deze telers voorzien dat ze arbeidsplaatsen moeten gaan schrappen.
Plantum en Glastuinbouw Nederland waarschuwen ook voor "grote gevolgen" voor de positie van Nederland als belangrijke leverancier in de Europese markten van tuinbouwproducten en kastechnologieën. "En voor de ontwikkeling van noodzakelijke duurzame innovaties."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) spoort bedrijven in de levensmiddelensector aan hun duurzaamheidsclaims te controleren en zo nodig aan te passen. Volgens de toezichthouder worden er veel onduidelijke claims gedaan op producten, in advertenties en in winkels. Consumenten hebben juist behoefte aan duidelijkheid om duurzaamheid mee te wegen in hun keuze voor een bepaald eet- of drinkproduct, meent de ACM.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO gaat de spaarrente verlagen. Vanaf volgende maand krijgen spaarders over het spaarsaldo tot en met 500.000 euro nog maar 1,25 procent rente. Dat is nu 1,5 procent. De renteverlaging geldt voor zowel particuliere als zakelijke spaarders. Ook de rente op kinderspaarrekeningen daalt met een kwart procentpunt.
52 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Margaret Versteden-Van Duijn is vanaf september de nieuwe topvrouw van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall. Zij volgt Marit van Egmond op, die in maart al haar vertrek aankondigde. Versteden-Van Duijn staat nu nog aan het roer van bol, de webwinkel die net als Albert Heijn, Etos en Gall & Gall onder moederconcern Ahold Delhaize valt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse havenondernemers verwachten dat het handelsbeleid van de Verenigde Staten vooral indirect effect zal hebben. Dat melden ondernemersvereniging Deltalinqs en netwerkclub Rotterdam Port Promotion Council (RPPC) op basis van een peiling. De ondernemers vrezen bijvoorbeeld stijgende inflatie en teruglopende wereldhandel.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Levensmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste kwartaal minder omzet geboekt. Het concern, bekend van onder meer Knorr, Dove en Rexona, wijt dit met name aan de verkoop van enkele merken.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De Nederlandse bodemonderzoeker Fugro heeft in het afgelopen kwartaal meer dan honderd van de ruim 2000 banen in de Verenigde Staten geschrapt omdat Amerikaanse projecten voor windmolens op zee zijn stilgelegd sinds de komst van president Donald Trump. Ook worden andere kostenbesparende maatregelen genomen door Fugro, waaronder een pauze op het inhuren van personeel voor ondersteunende functies.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenmarkt verzilverden donderdag bij de opening een deel van hun winsten, na het forse koersherstel woensdag. Toen gingen de wereldwijde aandelenmarkten flink omhoog, gesteund door geruststellende uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij gaf aan geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te ontslaan, iets wat eerder voor veel onrust op financiële markten zorgde.
1 uur geleden