Glas vernield monument voor kankerpatiënten begin juli opgeruimd
DRONTEN (ANP) - Het glas van het vernielde monument in Dronten voor mensen die aan kanker zijn overleden wordt waarschijnlijk begin juli opgeruimd. Dit meldt KWF Kankerbestrijding, die nu bekijkt hoe het opruimen het beste kan gebeuren. De organisatie ziet regelmatig "aangeslagen, boze en verdrietige" nabestaanden bij het monument. KWF wil mensen de mogelijkheid geven om het vernielde monument te blijven bezoeken, zegt een woordvoerster. "Wees wel voorzichtig met de glasscherven."
Volgende week overlegt KWF met de gemeente Dronten en Staatsbosbeheer over de mogelijkheden voor een nieuw monument. De organisatie heeft aanbiedingen ontvangen van kunstenaars en glasleveranciers voor een nieuw monument en inventariseert nu alle initiatieven. "Dat er een monument terugkomt om de overledenen te eren, staat wat ons betreft vast", stelt KWF.
Bijna alle 67 glazen gedenkplaten van het monument zijn in de nacht van zondag op maandag vernield, mogelijk met een hamer. Op de platen stonden namen van duizenden mensen. KWF Kankerbestrijding meldde eerder aangifte te doen van de vernielingen.
Er zijn mensen die geld inzamelen voor herstel van de glasplaten en een nieuw monument. Via de crowdfundingcampagne van nabestaande Norbert Dikkeboom is tot donderdagmiddag ruim 137.000 euro ingezameld.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
59 minuten geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
1 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.
4 uur geleden