Gladheid teistert Europese luchthavens
BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
Extreme gladheid wordt door het vliegveld van de Hongaarse hoofdstad als reden gegeven voor de tijdelijke sluiting van het vliegveld. Ook in Wenen is gladheid het probleem. Het lukte daar dinsdagochtend vroeg niet om de gladheid tegen te gaan.
In Bratislava, de hoofdstad van Slowakije, hoopte men dat de vluchten om 09.15 uur weer opgestart konden worden, maar dat werd verschoven naar 11.15 uur. De luchthaven van Wenen verwachtte rond dezelfde tijd het vliegverkeer te kunnen hervatten.
Boedapest
Boedapest heeft nog geen tijdstip genoemd. Daar hebben ze te maken met een extra obstakel. Een vrachtvliegtuig van Ethiopian Airlines is na aankomst van de taxibaan gegleden en in het besneeuwde gras terechtgekomen. Het vliegtuig zit vast, meldt de luchthaven op Facebook.
Voor Schiphol is de week juist normaal begonnen, na een week vol hinder. Het winterweer zorgde ervoor dat vele honderden vluchten geschrapt moesten worden.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
27 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Starbucks heeft afgelopen boekjaar meer omzet en winst geboekt dan een jaar geleden. Dat meldt de koffieketen in zijn meest recente cijfers. Het herstelplan dat topman Brian Niccol sinds zijn aanstelling twee jaar geleden uitvoert, lijkt daarmee te werken. "Het begon als een herstelplan, maar is nu ons groeiplan", aldus de topman.
8 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.
11 uur geleden