Gladheid en geschrapte vluchten in Duitsland door sneeuw en regen
FRANKFURT/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Sneeuwval en ijsregen hinderen ook het verkeer in Duitsland. Op verscheidene luchthavens wordt het uitvallen van vluchten gemeld. Op het vliegveld van Frankfurt zijn zondagmorgen volgens de autoriteiten circa honderd vluchten geschrapt. Het gaat om korte vluchten of vluchten voor middellange afstanden.
Vliegveldpersoneel heeft ook veel werk aan het verwijderen van bevroren regen op toestellen en op de start- en landingsbanen. In München wordt telkens één baan gereinigd en de andere gebruikt. Dit leidt tot vertragingen, volgens plaatselijke media. De luchthaven van Stuttgart meldt een aantal vertragingen.
De sneeuw en regen zorgen ook voor enkele vertragingen op het spoor en veel gladheid op wegen. Zondagochtend zijn op veel plaatsen wegen glad in vooral de deelstaten Baden-Württemberg, Beieren, Hessen, Thüringen, Saksen en Saksen-Anhalt. In de middag worden betere weersomstandigheden verwacht.
Het winterweer heeft nauwelijks voor problemen gezorgd op de luchthaven van Brussel, aldus een woordvoerder. In Engeland zijn er door de sneeuwval vertragingen op vliegvelden van Birmingham, Liverpool, Londen en Manchester.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
5 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
8 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
11 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
14 uur geleden