Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gladheid en geschrapte vluchten in Duitsland door sneeuw en regen

Gladheid en geschrapte vluchten in Duitsland door sneeuw en regen

FRANKFURT/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Sneeuwval en ijsregen hinderen ook het verkeer in Duitsland. Op verscheidene luchthavens wordt het uitvallen van vluchten gemeld. Op het vliegveld van Frankfurt zijn zondagmorgen volgens de autoriteiten circa honderd vluchten geschrapt. Het gaat om korte vluchten of vluchten voor middellange afstanden.

Vliegveldpersoneel heeft ook veel werk aan het verwijderen van bevroren regen op toestellen en op de start- en landingsbanen. In München wordt telkens één baan gereinigd en de andere gebruikt. Dit leidt tot vertragingen, volgens plaatselijke media. De luchthaven van Stuttgart meldt een aantal vertragingen.

De sneeuw en regen zorgen ook voor enkele vertragingen op het spoor en veel gladheid op wegen. Zondagochtend zijn op veel plaatsen wegen glad in vooral de deelstaten Baden-Württemberg, Beieren, Hessen, Thüringen, Saksen en Saksen-Anhalt. In de middag worden betere weersomstandigheden verwacht.

Het winterweer heeft nauwelijks voor problemen gezorgd op de luchthaven van Brussel, aldus een woordvoerder. In Engeland zijn er door de sneeuwval vertragingen op vliegvelden van Birmingham, Liverpool, Londen en Manchester.

Meer uit Buitenland

Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

4 minuten geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

34 minuten geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

37 minuten geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

38 minuten geleden
Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

2 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

2 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

2 uur geleden