Gladheid en geschrapte vluchten in Duitsland door sneeuw en regen
FRANKFURT/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Sneeuwval en ijsregen hinderen ook het verkeer in Duitsland. Op verscheidene luchthavens wordt het uitvallen van vluchten gemeld. Op het vliegveld van Frankfurt zijn zondagmorgen volgens de autoriteiten circa honderd vluchten geschrapt. Het gaat om korte vluchten of vluchten voor middellange afstanden.
Vliegveldpersoneel heeft ook veel werk aan het verwijderen van bevroren regen op toestellen en op de start- en landingsbanen. In München wordt telkens één baan gereinigd en de andere gebruikt. Dit leidt tot vertragingen, volgens plaatselijke media. De luchthaven van Stuttgart meldt een aantal vertragingen.
De sneeuw en regen zorgen ook voor enkele vertragingen op het spoor en veel gladheid op wegen. Zondagochtend zijn op veel plaatsen wegen glad in vooral de deelstaten Baden-Württemberg, Beieren, Hessen, Thüringen, Saksen en Saksen-Anhalt. In de middag worden betere weersomstandigheden verwacht.
Het winterweer heeft nauwelijks voor problemen gezorgd op de luchthaven van Brussel, aldus een woordvoerder. In Engeland zijn er door de sneeuwval vertragingen op vliegvelden van Birmingham, Liverpool, Londen en Manchester.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
3 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
4 uur geleden