Gladde wegen verwacht vanwege lage temperaturen
DEN HAAG (ANP) - Automobilisten moeten dinsdagavond uitkijken voor gladheid, waarschuwt Weer.nl. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag en woensdagochtend kunnen automobilisten hinder ondervinden van de gladheid.
Met name het binnenland en het oosten van het land krijgen te maken gladde wegen. De wegdektemperaturen dalen daar, net als afgelopen weekend, onder het vriespunt. De weersomstandigheden zijn over het algemeen helder, waardoor de temperatuur snel zakt.
In de nacht van dinsdag op woensdag trekken mogelijk winterse buien het land binnen, vooral in het noorden en noordoosten. Vanuit daar trekken de buien richting het midden en oosten van het land.
Door de lage temperatuur kan regen of sneeuw bevriezen, waardoor er ijzel ontstaat. Dat gebeurde zaterdag ook, waardoor het KNMI code oranje uitgaf. Toen gebeurden ook verschillende ongelukken.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
14 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
23 uur geleden