Gladde wegen verwacht vanwege lage temperaturen
DEN HAAG (ANP) - Automobilisten moeten dinsdagavond uitkijken voor gladheid, waarschuwt Weer.nl. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag en woensdagochtend kunnen automobilisten hinder ondervinden van de gladheid.
Met name het binnenland en het oosten van het land krijgen te maken gladde wegen. De wegdektemperaturen dalen daar, net als afgelopen weekend, onder het vriespunt. De weersomstandigheden zijn over het algemeen helder, waardoor de temperatuur snel zakt.
In de nacht van dinsdag op woensdag trekken mogelijk winterse buien het land binnen, vooral in het noorden en noordoosten. Vanuit daar trekken de buien richting het midden en oosten van het land.
Door de lage temperatuur kan regen of sneeuw bevriezen, waardoor er ijzel ontstaat. Dat gebeurde zaterdag ook, waardoor het KNMI code oranje uitgaf. Toen gebeurden ook verschillende ongelukken.
Meer uit Binnenland
WEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.
3 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.
23 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.
44 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. "Een volwassene mag niet zonder toestemming van de ouders een kind in huis nemen. We gaan er vooralsnog van uit dat er geen aanwijzingen zijn voor andere misdrijven", meldt de politie.
2 uur geleden