Gladde wegen verwacht vanwege lage temperaturen
DEN HAAG (ANP) - Automobilisten moeten dinsdagavond uitkijken voor gladheid, waarschuwt Weer.nl. Ook in de nacht van dinsdag op woensdag en woensdagochtend kunnen automobilisten hinder ondervinden van de gladheid.
Met name het binnenland en het oosten van het land krijgen te maken gladde wegen. De wegdektemperaturen dalen daar, net als afgelopen weekend, onder het vriespunt. De weersomstandigheden zijn over het algemeen helder, waardoor de temperatuur snel zakt.
In de nacht van dinsdag op woensdag trekken mogelijk winterse buien het land binnen, vooral in het noorden en noordoosten. Vanuit daar trekken de buien richting het midden en oosten van het land.
Door de lage temperatuur kan regen of sneeuw bevriezen, waardoor er ijzel ontstaat. Dat gebeurde zaterdag ook, waardoor het KNMI code oranje uitgaf. Toen gebeurden ook verschillende ongelukken.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De twee verdachten van de zeer ernstige mishandeling van een nu 6-jarig meisje in Stadskanaal worden medio november geplaatst in het Pieter Baan Centrum (PBC) voor een gedragskundige observatie. Daarbij zal ook gekeken worden hoe zij met elkaar omgaan.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De zomer van 2026 is de warmste sinds het begin van de metingen in 1901, meldt Weeronline. De gemiddelde temperatuur komt uit op 19,3 graden en dat is 0,4 graden boven het vorige record uit 2018. Een temperatuur van 17,6 graden is gemiddeld voor de Nederlandse zomer.
1 uur geledenNEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
16 uur geleden