Gladde vloer gevaar voor handbalsters
TOKIO (ANP) - De vloer van het Yoyogi National Stadium in Tokio zorgde zondag bij de olympische openingswedstrijd van de Nederlandse handbalsters tegen Japan voor vele glijpartijen. "Ik ben blij dat we geen blessures hebben opgelopen", zei Nycke Groot na het met 32-21 gewonnen duel.
Ook Lois Abbingh was het opgevallen. "Maar ik ben zelf niet zo'n één-tegen-één speelster, ik loop meestal gewoon rechtdoor", vertelde de topschutter van Oranje met zeven doelpunten. "Ik hoop wel dat ze er wat aan gaan doen. Het is best gevaarlijk. Het voelt een beetje als olie. Tijdens de training was het ook, maar alleen op een of twee plekjes. Het lijkt wel of ze het op een bepaalde manier hebben schoongemaakt. Het was nu over het hele veld."
Volgens Abbingh hadden de Japanse vrouwen er meer last van omdat ze meer aanzetten in één-tegen-één situaties. "Wij zijn meer van het rennen."
Groot suggereerde dat het mogelijk met een verkeerd schoonmaakmiddel te maken heeft gehad. "Het was gevaarlijk. Ik ging ook een keer onderuit. Mijn tegenstandster kreeg twee minuten, maar ik was gewoon uitgegleden. Gelukkig raakte niemand geblesseerd, ook niet bij hen. Ik zag een paar keer hun knieën naar binnen klappen. Bij ons zouden er wel kruisbanden zijn afgescheurd, denk ik."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
4 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
9 uur geledenMADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden