Gladbach zet Bayern op grotere achterstand
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft de aanval van landskampioen Bayern München afgeslagen. De koploper uit de Bundesliga won in eigen huis met 2-1 van Bayern door een benutte strafschop in blessuretijd. Gladbach houdt één punt voorsprong op RB Leipzig, dat met 3-1 won van Hoffenheim. Bayern München staat nu zeven punten achter op de nummer 1.
Ivan Perisic bracht Bayern in de 49e minuut op 1-0. De Kroaat, ingevallen voor de geblesseerde Corentin Tolisso, scoorde fraai uit de draai. Gladbach kwam langszij door een harde kopbal van de Algerijn Rami Bensebaini uit een corner.
Beide ploegen kregen daarna kansen op een tweede doelpunt. Javi Martínez gaf Borussia in de extra tijd dé kans op de zege door een onbesuisde tackle in het strafschopgebied, die hem op een tweede gele kaart kwam te staan. Marcus Thuram viel dankbaar over de benen van de Spanjaard, waarna Bensebaini de strafschop benutte.
Strafschop
Timo Werner leidde RB Leipzig naar de zege op Hoffenheim. De spits schoot de 1-0 binnen op aangeven van Patrick Schick en benutte een strafschop voor de 2-0. Na de 3-0 van Marcel Sabitzer deed Ermin Bicakcic nog wat terug voor de ploeg van coach Alfred Schreuder.
Jeffrey Gouweleeuw pakte met FC Augsburg drie punten tegen FSV Mainz door doelpunten van Marco Richter en Florian Niederlechner. Levin Öztunali had Mainz op 0-1 gebracht. Wout Weghorst verloor met VfL Wolfsburg met 1-0 van SC Freiburg. Jonathan Schmid scoorde uit een vrije trap.
Borussia Dortmund haalde thuis uit tegen Fortuna Düsseldorf: 5-0. Marco Reus en Jadon Sancho scoorden twee keer. Thorgan Hazard werd met zijn 34e treffer, de 2-0, de meest scorende Belg in de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Gianni Infantino (56) treedt voorlopig niet af als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat bleek woensdag na een spoedvergadering van de bond in de Marokkaanse hoofdstad Rabat.
8 uur geledenTORONTO (ANP) - Premier Mark Carney van Canada heeft geen vertrouwen meer in voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA, zei hij woensdag. De positie van de Zwitserse Italiaan Infantino staat onder druk, nadat hij een plan presenteerde om de commerciële rechten van het WK voetbal gedeeltelijk te willen verkopen aan investeerders. Het plan is inmiddels teruggetrokken.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Joey Veerman. De middenvelder kreeg zondag in de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen AZ (0-4) een rode kaart.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ontkent dat voorzitter Gianni Infantino Marokko heeft aangeboden de WK-finale van 2030 te mogen organiseren in ruil voor steun. "Het is onwaar en misleidend te beweren dat de FIFA-voorzitter enige belofte over het organiseren van de finale van het WK van 2030 heeft gedaan. Dat besluit zal FIFA pas op een later moment nemen", aldus een voorlichter.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer John van den Brom hoopt in aanloop naar de eerste wedstrijd tegen het Slowaakse DAC 1904 in de derde voorronde van de Conference League dat zijn spelers hebben geleerd van de uitschakeling in de kwalificatie voor de Europa League. "We moeten als team leren omgaan met de Europese wetten in het voetbal", zei hij een dag voor het thuisduel van donderdag.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Portugees Luis Figo (53) vindt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet opstappen. Dat stelt de oud-voetballer en FIFA-legende in een artikel in de Britse krant Daily Mail. "Ik zou wel 10.000 woorden kunnen wijden aan de problemen bij de FIFA. Maar de oplossing laat zich in drie woorden vatten: Infantino moet weg", aldus Figo, die ooit het voorzitterschap van de FIFA ambieerde.
15 uur geleden