Gladbach zet Bayern op grotere achterstand
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Borussia Mönchengladbach heeft de aanval van landskampioen Bayern München afgeslagen. De koploper uit de Bundesliga won in eigen huis met 2-1 van Bayern door een benutte strafschop in blessuretijd. Gladbach houdt één punt voorsprong op RB Leipzig, dat met 3-1 won van Hoffenheim. Bayern München staat nu zeven punten achter op de nummer 1.
Ivan Perisic bracht Bayern in de 49e minuut op 1-0. De Kroaat, ingevallen voor de geblesseerde Corentin Tolisso, scoorde fraai uit de draai. Gladbach kwam langszij door een harde kopbal van de Algerijn Rami Bensebaini uit een corner.
Beide ploegen kregen daarna kansen op een tweede doelpunt. Javi Martínez gaf Borussia in de extra tijd dé kans op de zege door een onbesuisde tackle in het strafschopgebied, die hem op een tweede gele kaart kwam te staan. Marcus Thuram viel dankbaar over de benen van de Spanjaard, waarna Bensebaini de strafschop benutte.
Strafschop
Timo Werner leidde RB Leipzig naar de zege op Hoffenheim. De spits schoot de 1-0 binnen op aangeven van Patrick Schick en benutte een strafschop voor de 2-0. Na de 3-0 van Marcel Sabitzer deed Ermin Bicakcic nog wat terug voor de ploeg van coach Alfred Schreuder.
Jeffrey Gouweleeuw pakte met FC Augsburg drie punten tegen FSV Mainz door doelpunten van Marco Richter en Florian Niederlechner. Levin Öztunali had Mainz op 0-1 gebracht. Wout Weghorst verloor met VfL Wolfsburg met 1-0 van SC Freiburg. Jonathan Schmid scoorde uit een vrije trap.
Borussia Dortmund haalde thuis uit tegen Fortuna Düsseldorf: 5-0. Marco Reus en Jadon Sancho scoorden twee keer. Thorgan Hazard werd met zijn 34e treffer, de 2-0, de meest scorende Belg in de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.
53 minuten geledenPORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
5 uur geleden